Budeme ešte dôslednejší, odkazujú banskobystrickí policajti vodičom, ktorí pijú | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Budeme ešte dôslednejší, odkazujú banskobystrickí policajti vodičom, ktorí pijú

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Foto: polícia
27.02.2019 20:05

BANSKÁ BYSTRICA - Napriek pravidelným kontrolám, ktoré polícia na cestách Banskobystrického kraja vykonáva, zistila len za minulý týždeň 47 prípadov, v ktorých boli účastníci cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Z toho až 12 vodičov si sadlo za volant s viac ako jedným promile alkoholu a dopustili sa tým trestného činu. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.


Ako doplnila, v ďalších 20 prípadoch išlo o priestupky. Alkohol polícia zistila aj u 15 nemotorových účastníkov cestnej premávky. "Od začiatku tohto roka do 24. februára sme zaznamenali až 280 prípadov jazdy pod vplyvom alkoholu, pričom za toto obdobie sa v našom kraji stalo 19 dopravných nehôd, pod ktoré sa podpísala jazda pod vplyvom alkoholu," konštatovala hovorkyňa. Šoférom, ktorí takpovediac pijú ďalej, banskobystrickí policajti preto odkazujú, že v kontrolách budú ešte dôslednejší.

"Na základe podrobných dopravno-bezpečnostných analýz polícia prijíma opatrenia, ktorými chce naďalej zvyšovať bezpečnosť, keďže jednou z najčastejších príčin vzniku dopravných nehôd je jazda pod vplyvom alkoholu, drog, ako aj iné ďalšie porušenia povinností účastníkov cestnej premávky. Špeciálne cestné kontroly budeme v Banskobystrickom kraji vykonávať vo zvýšenej miere a voči nedisciplinovanosti na cestách budú policajti nekompromisní," zdôraznila Kováčiková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články