Vzácne úlovky trnavských policajtov: Neuveriteľné množstvo marihuany a pervitínu na FOTO | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Vzácne úlovky trnavských policajtov: Neuveriteľné množstvo marihuany a pervitínu na FOTO

Policajné nálezy od hriešnikov
Policajné nálezy od hriešnikov
Zdroj: KR PZ Trnava
28.01.2019 16:25

TRNAVA - Trnavskí policajti zadržali muža, ktorý mal pri sebe 77 dávok marihuany určených na predaj. Policajti pracovali s informáciou, že 32 ročný Hlohovčan chce ponúkať omamné a psychotropné látky po meste Hlohovec.


Vo štvrtok, 24. 1. ho vo večerných hodinách policajti pre podozrenie z trestného činu obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajnú stanicu. Tam mu pri osobnej prehliadke našli v príručnej taške 42 plastových vreciek s tlakovým uzáverom, prázdne vrecúška, malú digitálnu váhu a nálepky. Pri výsluchu sa k činu priznal a zároveň uviedol, že marihuanu si vypestoval sám a krátko pred zadržaním sa pokúsil o jej predaj.

Policajné nálezy od hriešnikov
Zdroj: KR PZ Trnava

Podľa predbežných výsledkov prechovával obvinený 77 jednotlivých dávok. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň spracoval podnet na vydanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Po rozhodnutí súdu je osoba stíhaná na slobode. V zmysle zákona hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Policajné nálezy od hriešnikov
Zdroj: KR PZ Trnava

V cele policajného zaistenia skončil vo štvrtok, 24. 1. pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti aj 28 ročný muž z okr. Galanta. Na výzvu policajta vydal dobrovoľne v obci Pata cigaretovú krabičku, v ktorej mal vrecko s kryštalickou látkou. Policajti muža zadržali a vrecko zaistili za účelom ďalšieho expertízneho skúmania.

To potvrdilo, že muž mal pri sebe minimálne 126 dávok pervitínu. Vyšetrovateľ ho obvinil a zároveň podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Na základe príkazu súdu ho v nedeľu, 27. 1. eskortovala policajná hliadka do výkonu väzby. Osobe hrozí aj v tomto prípade trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. 

Policajné nálezy od hriešnikov
Zdroj: KR PZ Trnava


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články