Interpol má v hľadáčiku 21 Slovákov: FOTO Bankomatová mafia, vražda, podvody i ozbrojená lúpež | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Interpol má v hľadáčiku 21 Slovákov: FOTO Bankomatová mafia, vražda, podvody i ozbrojená lúpež

Interpol pátra po 21 Slovákoch.
Interpol pátra po 21 Slovákoch.
Zdroj: Interpol, archív
21.12.2018 18:00

BRATISLAVA - Medzinárodná policajná organizácia Interpol momentálne na svojej internetovej stránke eviduje 21 Slovákov hľadaných pre rôznu trestnú činnosť. Dopustili sa vraždy, krádeží, podvodov či ozbrojenej lúpeže. Interpol takisto vedie databázu zmiznutých osôb, pričom v tejto kategórii nájdete 17 ľudí so slovenským občianstvom. Z nich až šesť detí.


Medzi mediálne najznámejších hľadaných partia na doživotie odsúdený šéf východoslovenskej zločineckej skupiny Róbert Okoličány a jeho komplic Róbert Nigut, na 23 rokov odsúdený Viliam Mišenka alebo Karol Mello, ktorý je hľadaný v súvislosti s obžalobou pre streľbu na ženu s dieťaťom v Moste pri Bratislave z roku 2004, pri ktorej obaja zahynuli. 

Róbert Okoličány.
Interpol má v hľadáčiku
Zdroj: TASR

Medzi ďalšími hľadanými sú napríklad osoby obvinené v súvislosti s pôsobením takzvanej bankomatovej mafie, iní sú hľadaní napríklad pre vraždu, podvod, ozbrojenú lúpež alebo pokus o vraždu a nedovolenú držbu zbraní. Spomedzi 21 hľadaných osôb je jedna žena.

Marcela Giertlová, jediná žena spomedzi 21 Slovákov, po ktorých pátra Interpol.
Interpol má v hľadáčiku
Zdroj: interpol

Interpol takisto vedie databázu zmiznutých osôb, pričom momentálne eviduje v tejto kategórii 17 osôb so slovenským občianstvom. Medzi nimi je napríklad trnavský podnikateľ Ladislav Matovič, alebo momentálne 12-ročný Adam Azab, ktorého podľa medializovaných informácií uniesla rodina jeho otca v Egypte. Okrem neho je v databáze ďalších päť detí.

Adam Azab má dnes 12 rokov.
Adama Azaba podľa medializovaných
Zdroj: interpol

Medzinárodná organizácia kriminálnej polície Interpol funguje od roku 1923. Sídli vo francúzskom Lyone a združuje 190 členských štátov. Spolupracujú napríklad v boji proti terorizmu, vojnovým zločinom, organizovanému zločinu, pašovaniu drog, výrobe detskej pornografie alebo korupcii.


Galéria

Interpol pátra po 21 Róbert Okoličány. Marcela Giertlová, jediná žena Adam Azab má dnes

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články