°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu: Pri raziách našli okrem tabletiek aj hotovosť

Pri raziách policajti zaistili 31 kilogramov tabliet s obsahom efedrínu a 141-tisíc eur v hotovosti.
Pri raziách policajti zaistili 31 kilogramov tabliet s obsahom efedrínu a 141-tisíc eur v hotovosti.
Zdroj: SITA/NAKA
13.12.2018 14:45

BRATISLAVA - Devätnásť obvinených osôb je výsledkom tohtotýždňovej protidrogovej akcie NAKA v Trnavskom a Bratislavskom kraji pod názvom VENAL. Zločinecká skupina operovala prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a ich okolí.


Pri raziách policajti zaistili 31 kilogramov prekurzorov vo forme tabliet s obsahom efedrínu. Z tohto množstva sa dá vyrobiť až 6,6 kilogramu metamfetamínu v hodnote 200-tisíc eur. Počas zásahu zaistili aj päť obvinených a 141-tisíc v hotovosti. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, členovia skupiny od roku 2015 zabezpečili viac ako 2,5 tisíca kilogramov tabletiek v hodnote približne 4,8 milióna eur na výrobu asi 480 kilogramov metamfetamínu v hodnote 16,8 milióna eur.

Pri raziách policajti zaistili
Zdroj: SITA/NAKA

Vyšetrovateľ vypočul svedkov a obvinil 19 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, kde je trestná sadzba päť až 10 rokov. Jedenásť z nich je obvinených aj z drogovej trestnej činnosti, ktorú páchali obzvlášť závažným spôsobom, o čom svedčí množstvo zaistených drog, ako aj zadokumentovaná trestná činnosť. Za to páchateľom hrozí trest na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie. Na piatich obvinených, ktorých zadržali, žiada vyšetrovateľ väzbu. Niektorí už vo väzbe alebo vo výkone trestu sú za inú trestnú činnosť.


Galéria

Pri raziách policajti zaistili Pri raziách policajti zaistili

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články