Údajný sprostredkovateľ Kuciakovej vraždy má problém: Kauza daňových podvodov opäť na súde | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Údajný sprostredkovateľ Kuciakovej vraždy má problém: Kauza daňových podvodov opäť na súde

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
02.12.2018 15:15

BRATISLAVA - V pondelok je na okresnom súde Bratislava V naplánované ďalšie pojednávanie v daňovej kauze údajného sprostredkovateľa vraždy novinára Jána Kuciaka. Zoltán A, konkrétne v tomto prípade čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu, za čo mu hrozí sedem až dvanásť rokov odňatia slobody.


Podľa portálu dlžník.sk má Zoltán A. daňový nedoplatok presahujúci jeden milión eur. Spolu s ním je v prípade obžalovaný aj Ján M. Ten sa na pojednávanie vytýčené na október nedostavil, preto muselo byť odročené. Zoltána A. vtedy na súd priviedla eskorta, keďže je v súvislosti s vraždou novinára vo väzbe.

Zoltán A. bol označený v prípade vraždy Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. Práve on podľa medializovaných informácií vypovedal, že vraždu novinára si objednal kontroverzný podnikateľ Marián K., ktorý je v súčasnosti stíhaný väzobne v inom prípade.

Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú zastrelil páchateľ 21. februára tohto roka v ich rodinnom dome v obci Veľká Mača. Polícia zatiaľ v tejto súvislosti obvinila štyroch ľudí, jednu ženu a troch mužov. Tí sú stíhaní väzobne a v prípade dokázania viny im hrozí 25 rokov odňatia slobody, respektíve výnimočný trest na doživotie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články