°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Zvrat v 11 rokov starom prípade: Bitie zadržaného, slovenský expolicajt to má v USA zrátané!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA / Polícia SR
25.11.2018 21:00

WASHINGTON - Obvodný súd v americkom štáte Kalifornia vyhovel tento týždeň žiadosti Slovenska o vydanie Slováka Vladimíra Blaška, bývalého policajta, ktorý bol obvinený zo zneužitia právomoci a ublíženia na zdraví.


Dohra prípadu zmiznutej mamičky Andrey: Za únosom má byť jej exmanžel, dostal 12 rokov basy

Blaško zneužil svoje právomoci v júli 2007 počas zásahu v bare v obci Štitáre i neskôr na policajnej stanici tým, že zadržanú osobu kopal a bil. V októbri 2009 Blaška prepustili zo služby a v júni 2010 naňho podali žalobu na súde v Nitre. V neprítomnosti ho odsúdili na štyri roky väzenia za zneužitie právomoci verejného činiteľa a ublíženie na zdraví.

Na Blaška vydali medzinárodný zatykač, ktorý bol spolu s trestom potvrdený po odvolacom konaní v roku 2014, píše sa v správe obvodného súdu v Kalifornii. Vo februári 2017 požiadalo Slovensko Spojené štáty o vydanie Blaška, na základe čoho ho predvolali pred súd a zatkli. Po odvolacom konaní súd v Kalifornii rozhodol tento týždeň o vydaní Blaška na Slovensko. Blaško žije v Kalifornii od februára 2010 a v roku 2012 ho tam zatkli za nedodržanie podmienok študentských víz, ktoré mal.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články