Podvod rozbehol vo veľkom: Michalovčan obchodoval s vrakmi, vymyslel si aj firemnú tabuľu | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Podvod rozbehol vo veľkom: Michalovčan obchodoval s vrakmi, vymyslel si aj firemnú tabuľu

Muž neoprávnene predával náhradné diely
Muž neoprávnene predával náhradné diely
Zdroj: FB/Polícia SR
16.11.2018 20:06

VEĽKÉ KAPUŠANY - Michalovčan si za nelegálny predaj náhradných dielov môže odsedieť až dva roky za mrežami. Podľa zistení polície muž s nimi podnikal načierno sedem mesiacov na pozemku rodinného domu v obci Drahňov, kde si dokonca osadil "firemnú tabuľu".


Obvineniu z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi a prečinu neoprávneného podnikania čelí 41-ročný muž z okresu Michalovce, ktorý od decembra minulého roku až do 18. júla 2018 za účelom rozobratia postupne vykúpil 13 starých motorových vozidiel, ktoré boli kvalifikované ako odpad.

Muž neoprávnene predáva náhradné
Zdroj: FB/Polícia SR


Čítajte aj: Adam (23) si svoje najlepšie roky asi odsedí v chládku: VIDEO V Čadci terorizoval ľudí svojou jazdou


Po výkupe ich prevážal a uskladňoval na pozemku jedného z rodinných domov v obci Drahňov v Michalovskom okrese. V piatok o tom informovala polícia na svojej sociálnej sieti.

Muž neoprávnene predáva náhradné
Zdroj: FB/Polícia SR

Vozidlá na fotkách, ktoré muž rozoberal, sú považované za nebezpečný odpad.  Napriek tomu, že na to nemal povolenie, umiestnil na pozemok tabuľu o predaji súčiastok a záujemcom predával použité náhradné diely z rozobratých áut. 

Muž neoprávnene predáva náhradné
Zdroj: FB/Polícia SR

„Obvinený muž tak konal aj napriek tomu, že na zber, prepravu, znehodnocovanie, uskladnenie a spracovanie starých motorových vozidiel nemal udelený súhlas od príslušného úradu životného prostredia,“ uviedla polícia s tým, že za uvedené konanie mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Muž neoprávnene predáva náhradné
Zdroj: FB/Polícia SR


Galéria

Muž neoprávnene predával náhradné Muž neoprávnene predáva náhradné Muž neoprávnene predáva náhradné Muž neoprávnene predáva náhradné Muž neoprávnene predáva náhradné

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články