Korupčný škandál v Michalovciach: Prokurátor obžaloval zamestnanca okresného úradu | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Korupčný škandál v Michalovciach: Prokurátor obžaloval zamestnanca okresného úradu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.11.2018 09:50

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku tento týždeň obžalobu na zamestnanca Okresného úradu v Michalovciach Juraja L. v korupčnej kauze. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.


"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 20. novembra na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Juraja L. za pokračovací zločin prijímania úplatku za tri skutky. Skutky mal spáchať v roku 2017 ako zamestnanec Okresného úradu v Michalovciach v súvislosti s vybavovaním žiadostí o prihlásenie vozidiel dovezených zo zahraničia," konkretizovala hovorkyňa.

V tejto súvislosti už v druhej polovici minulého mesiaca podal prokurátor ÚŠP na ŠTS v Pezinku obžalobu na štyri osoby obvinené v rovnakom korupčnom prípade. "Prokurátor ÚŠP podal od 18. do 22. októbra na ŠTS obžalobu na obvinených Martina Š., Jána K., Andreja Š. a Pavla K. za prečin podplácania. Všetci títo páchatelia mali dať alebo sľúbiť úplatok Jurajovi L., odbornému radcovi odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií oddelenia cestnej dopravy Okresného úradu Michalovce v súvislosti s dovezenými vozidlami zo zahraničia a ich prihlásením," povedala vtedy hovorkyňa Tökölyová.

Martin Š. ponúkal úplatok za poskytnuté odborné rady súvisiace s prihlásením dovezeného vozidla a ostatné obvinené osoby zase za prihlásenie motorového vozidla. Voči Jurajovi L. vtedy ešte nebolo ukončené prípravné konanie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články