Zbesilá jazda Poliakov na luxusných autách zabila otca rodiny: Prokuratúra vyzýva svedkov | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Zbesilá jazda Poliakov na luxusných autách zabila otca rodiny: Prokuratúra vyzýva svedkov

Zdroj: FB/Polícia SR
09.10.2018 13:40

BRATISLAVA - Generálna prokuratúra SR sa v súlade s už zverejnenou výzvou polície v súvislosti s medializovaným prípadom smrteľnej dopravnej nehody na Orave obracia na verejnosť so žiadosťou o poskytnutie dôkazov.


Ako ďalej informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová, ide najmä o očité svedectvá alebo videozáznamy eventuálnej nedisciplinovanej až pirátskej jazdy vozidiel nielen bezprostredne pred nehodou. "Svedkovia sa môžu okrem polície prihlásiť aj na Okresnej prokuratúre Dolný Kubín alebo na Krajskej prokuratúre Žilina. Takéto informácie môžu okrem iného pomôcť pri riešení otázky kvalifikácie konania obvinených osôb," uviedla Predajňová.

Štefanov (†57) život vyhasol pri nehode s Poliakmi: VIDEO Šofér Ferrari sa rútil po diaľnici tristovkou!

Polícia už v piatok zverejnila výzvu pre svedkov riskantnej jazdy Poliakov z 30. septembra v okrese Dolný Kubín, ktorá sa skončila tragicky. Informácie môžu oznámiť na linke 158 alebo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. Políciu môžu občania kontaktovať aj na oficiálnej stránke polície na Facebooku, a to formou súkromnej správy.

Poliaci zabili vodiča Fabie
Zdroj: PZ SR

Preteky Poliakov na slovenskej ceste neprežil slovenský vodič Škody Fabie, ktorý cestoval so svojou rodinou. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, v nedeľu 30. septembra sa v okrese Dolný Kubín pretekali Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. „Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru nezvládli predbiehací manéver. Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, načo do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so Škodou Fabia," informovala polícia. Polícia Poliakov obvinila z trestného činu všeobecného ohrozenia. Vodiča Porsche vzali do väzby, ostatní dvaja budú stíhaní na slobode.


Galéria

Poliaci zabili vodiča Fabie

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články