°C

Streda, 19. február 2020. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

FOTO Nehoda na železničnej stanici v Plešivci: Došlo k zrážke vlaku s rušňom

Zdroj: polícia
28.06.2018 11:30

PLEŠIVEC – K zrážke vlaku R 800 s rušňom došlo vo štvrtok okolo 1.15 h na železničnej stanici Plešivec v okrese Rožňava. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, podľa ktorej sa rušeň následne medzi výhybkami vykoľajil medzi dvoma osami.


"Zrážkou k zraneniu osôb nedošlo. U osôb zúčastnených na dopravnej ceste vlaku bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Vzniknutá škoda doposiaľ nie je známa. Na mieste boli prítomní aj pracovníci inšpekcie životného prostredia," uviedla hovorkyňa. Polícia podľa jej slov vec dokumentuje ako podozrenie z prečinu všeobecného ohrozenia. "Presná príčina, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," uzavrela.

Podľa slov hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča bol pri nehode okrem vykoľajeného posunujúceho rušňa poškodený rušeň rýchlika a štyri vozne. "Môžeme súčasne potvrdiť, že k žiadnemu zraneniu osôb nedošlo. Skutočná príčina nehody a taktiež miera zavinenia sa vyšetruje, ZSSK však s najväčšou pravdepodobnosťou vinu nenesie," dodal.

FOTO Nehoda na železničnej
Zdroj: polícia

FOTO Nehoda na železničnej
Zdroj: polícia

FOTO Nehoda na železničnej
Zdroj: polícia


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články