Dôchodkyňa doplatila na dôverčivosť: Muž sa vydával za falošného lekára, poslala mu 1400 eur | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Dôchodkyňa doplatila na dôverčivosť: Muž sa vydával za falošného lekára, poslala mu 1400 eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
01.06.2018 13:25

LEVICE – Dôchodkyňa z Levíc sa stala obeťou podvodníka, ktorý ju pripravil o 1400 eur. Neznámy muž jej zatelefonoval v stredu 30. mája.


„Predstavil sa ako doktor Moravec. Žene povedal, že jej syn mal dopravnú nehodu, je zranený a nemôže sa s ňou rozprávať. S druhým účastníkom nehody sa údajne dohodli na zaplatení škody a žiadal od dôchodkyne poslať na účet sumu 4500 eur," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Nitre Božena Bruchterová. Poškodená poslala z pošty na účet do Maďarska sumu 1400 eur. Až následne zistila, že jej syn je v poriadku a nemal žiadnu autonehodu.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Leviciach začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Pretože skutok bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí v tomto prípade trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. „Opätovne upozorňujeme najmä dôchodcov, aby si každý takýto telefonát preverili u svojho príbuzného a aby za žiadnych okolností neposielali svoje finančné prostriedky neznámym osobám, najmä na účty v zahraničí," upozornila Bruchterová.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články