POZOR! Na Slovákov opäť útočia podvodné čísla: Tentokrát sú falošné volania z tohto štátu | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

POZOR! Na Slovákov opäť útočia podvodné čísla: Tentokrát sú falošné volania z tohto štátu

Slovákov opäť trápia podvodné hovory.
Slovákov opäť trápia podvodné hovory.
Zdroj: gettyimages.com
29.06.2018 10:45

BRATISLAVA - Pokým minulý mesiac sa Slovákom na displeji mobilov objavovali hovory z exotického čísla s predvoľbou +88, v týchto dňoch si musia dávať dobrý pozor na iné podvodné čísla, ktoré sa im snažia vytiahnuť z vreciek nemalé peniaze.


Slováci POZOR: Opäť vyvoláva podvodné číslo, môžete prísť o desiatky eur, Regulačný úrad varuje!

"Rada by som upozornila na podvodné číslo (volanie zo zahraničia), konkrétne z Ruska. Dnes môjmu partnerovi volali už 2x z čísla, ktoré prikladám v prílohe," napísala nám vo štvrtok čitateľka Alena a nebola jediná, ktorá mala podobnú skúsenosť.

POZOR! Na Slovákov opäť
Zdroj: Tip čitateľa

Hovormi z rovnakého čísla sa snažia podvodníci obrať o peniaze aj ďalších Slovákov. Ak by zavolali späť, prídu o nemalú čiastku. Preto treba takéto telefonáty ignorovať, najlepšie v mobile rovno zablokovať a nahlásiť operátorovi.

POZOR! Na Slovákov opäť
Zdroj: Topky.sk

V minulosti sa už objavila vlna podvodných telefonátov zo Somálska, Guiney či Etiópie, ale aj európskych krajín, ako napríklad Anglicko či Taliansko. V kurze sú však stále aj iné štáty.

"Posielam vám telefónne čísla, ktoré ma neustále kontaktujú aj ľudí v okolí. Isto ide znova o podvodné čísla, nakoľko mi pri jednom ukázalo pri zvonení Estónsko. Volania bývajú zväčša v neskorých večerných hodinách a ide väčšinou o prezvonenie ale viackrát za sebou," informovala nás dnes Patrícia.

POZOR! Na Slovákov opäť
Zdroj: Tip čitateľa

POZOR! Na Slovákov opäť
Zdroj: Tip čitateľa

Pokiaľ by ste aj prichádzajúci hovor zdvihli, nič neplatíte. Netreba sa však nechať nalákať na to, aby ste na neznáme číslo volali späť, v tom prípade si finančne uškodíte.


Galéria

Slovákov opäť trápia podvodné

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články