Veľká evakuácia v Bratislave: 6 tisíc ľudí muselo zmiznúť, nahlásili bombu | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Veľká evakuácia v Bratislave: 6 tisíc ľudí muselo zmiznúť, nahlásili bombu

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: polícia
17.06.2017 12:34

BRATISLAVA - Hudobno-tanečné podujatie Ibiza Párty 2017 prerušil falošný bombový poplach. Polícia musela v noci nadnes evakuovať z areálu bratislavských Zlatých pieskov takmer 6000 jeho účastníkov.


Oznámenie o umiestnení bomby bolo prijaté prostredníctvom tiesňovej linky 112 v Českej republike, informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Policajné hliadky nachádzajúce sa na mieste ľudí evakuovali a areál zabezpečili.

"Pre veľký počet účastníkov sa na miesto dostavili aj hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, dopravnej polície, bratislavskej mestskej polície, ktoré v súčinnosti s pracovníkmi súkromnej bezpečnostnej služby usmerňovali takmer 6000 účastníkov kultúrneho podujatia," priblížila Mihalíková.

Areál prehľadali pyrotechnici so psom na vyhľadávanie výbušnín. Hodnovernosť oznámenia sa podľa policajnej hovorkyne nepotvrdila. Vyšetrovateľ z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava II začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články