°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Divoká prestrelka v Bratislave: Medzinárodne hľadaná osoba vypálila na policajtov a unikala

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
22.01.2016 18:11

BRATISLAVA - Príslušníci Policajného zboru (PZ) dnes za použitia donucovacích prostriedkov zadržali medzinárodne hľadanú osobu. K akcii došlo v čase krátko po 14.30 h pred obchodným centrom na Pestovateľskej ulici. Policajti na základe doposiaľ získaných informácií z operatívno-pátracej činnosti mali zadržať osobu podozrivú z páchania trestnej činnosti, medzinárodne hľadanú.


Počas zadržania sa osoba na motorovom vozidle zn. Škoda Octavia pokúsila o útek, pričom zranila jedného zo zasahujúcich príslušníkov polície. Následne ďalší zasahujúci policajti v súlade so zákonom použili služobnú zbraň a na vozidlo opakovane vystrelili.

Hľadaná osoba na opakované výzvy príslušníkov PZ však nereagovala, z vozidla vystúpila a pokúsila sa o útek smerom na Pestovateľskú ulicu. Počas prenasledovania unikajúca osoba naďalej nerešpektovala výzvy príslušníkov PZ, a preto v súlade so zákonom použili donucovacie prostriedky, osobu zadržali a eskortovali na príslušný útvar PZ.

Bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce úkony v súčasnosti nie je možné poskytnúť. Informovala o tom Lucia Mihalíková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články