Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

V Gabčíkove zhoreli štyri kamióny, škodu odhadujú na 300-tisíc eur

Nočný požiar spôsobil škodu za 300.000 eur
Nočný požiar spôsobil škodu za 300.000 eur
Zdroj: TASR
02.01.2013 11:56

GABČÍKOVO - Nočný požiar štyroch kamiónov spôsobil v Gabčíkove v okrese Dunajská Streda škodu za 300.000 eur. Pravdepodobnou príčinou bolo úmyselné zapálenie. Informoval zastupujúci hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Marián Hruška.


 "Na ohlasovňu požiarov Okresného riaditeľstva HaZZ v Dunajskej Strede v noci na dnes nahlásili požiar nákladných vozidiel, odstavených na parkovisku spoločnosti na Medveďovskej ceste v Gabčíkove. Na miesto udalosti sme vyslali desať príslušníkov s technikou z hasičských staníc v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi," priblížil Hruška s tým, že hasiči zistili, že išlo o požiar štyroch kamiónov, ťahačov značky MAN a VOLVO, ako aj troch návesov, ktoré boli v čase príjazdu hasičských jednotiek celé zachvátené plameňom.

Podľa hovorcu vedľa zasiahnutých vozidiel sa nachádzali ďalšie dva kamióny, ktoré príslušníci HaZZ včas odtiahli do bezpečia. Na miesto udalosti sa dostavili aj piati členovia Obvodnej hasičskej zbrojnice Gabčíkovo. "Na lokalizáciu a likvidáciu vzniknutého požiaru sme nasadili tri C prúdy a dva vysokotlakové prúdy za používania autonómnych dýchacích prístrojov z dôvodu silného zadymenia," opísal Hruška. Dodal, že pri prieskumoch sa používala termovízna kamera a na osvetlenie miesta udalosti osvetľovací agregát.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články