°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Nová štúdia o smrtiacom koronavíruse: TOTO sú hlavné príznaky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo/Andrew Medichini
17.02.2020 04:47

WU-CHAN - Najčastejšími príznakmi nákazy novým koronavírusom sú horúčka, únava a suchý kašeľ. Vyplýva to zo štúdie, ktorú na vzorke 140 pacientov vykonali lekári Univerzitnej nemocnice v epicentre epidémie - v čínskom meste Wu-chan.


Horúčku malo podľa lekárov až 99 percent pacientov zaradených do štúdie. Únavu a suchý kašeľ pozorovali lekári u polovice nakazených, a zhruba u tretiny z nich sa vyskytovala bolesť svalov a ťažkosti s dýchaním. Tie sa však objavili až priemerne po piatich dňoch od objavenia sa prvých symptómov.

Ako v nedeľu ráno informovala čínska Štátna zdravotná komisia, počet osôb infikovaných koronavírusom sa v nedeľu zvýšil o 2 009, čo znamená, že už tretí deň po sebe je počet nových prípadov o poznanie nižší ako býval predtým. Podľa odborníkov to môže naznačovať, že tempo rozširovania epidémie sa začína znižovať. Momentálne v Číne registrujú spolu 68 500 infikovaných.

Počet úmrtí vzrástol za posledných 24 hodín o 142, celkovo tak na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, zomrelo už 1 665 ľudí. Čínske úrady poskytli v nedeľu aj ďalší údaj - z celkového počtu nakazených sa už od začiatku prepuknutia epidémie vyzdravelo a bolo prepustených z nemocnice 9 419 ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články