Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Prípad zastrelenej kameramanky: Baldwinov návrh zmietli zo stola... Obžalovaný herec sa súdu nevyhne!

Americký herec Alec Baldwin. Zobraziť galériu (2)
Americký herec Alec Baldwin. (Zdroj: twitter.com/Fox News Pakistan)

SANTA FE - Sudkyňa v americkom štáte Nové Mexiko v piatok zamietla žiadosť herca Aleca Baldwina o zbavenie obžaloby z neúmyselného zabitia počas nakrúcania filmu v októbri 2021. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Tragédia sa odohrala počas nakrúcania filmu Rust v Novom Mexiku na jeseň roku 2021. Pri streľbe zo zbrane, ktorú držal herec Alec Baldwin, prišla o život 42-ročná kameramanka Halyna Hutchins a zranenia utrpel aj režisér filmu Joel Souza. Predmetná žaloba bola vznesená v januári tohto roka.

Sudkyňa Mary Marlowe Sommer zamietla argumenty hercových právnikov, podľa ktorých obžaloba porote nepredložila dôkazy primeraným spôsobom. Piatkové rozhodnutie znamená, že Baldwin sa postaví pred súd v júli.

Baldwina v januári tohto roka opäť obvinili z neúmyselného zabitia Hutchins po tom, čo súd tieto obvinenia vlani zrušil. Herec zodpovednosť za incident opakovane odmietol a tvrdil, že spúšť nestlačil. Balistickí experti však dospeli k záveru, že tak musel urobiť, inak by zbraň nevystrelila. Za neúmyselné zabitie Baldwinovi hrozí jeden a pol roka vo väzení.

Alec Baldwin
Zobraziť galériu (2)
Alec Baldwin  (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Alec Baldwin
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu