Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

NEPRÍJEMNOSTI pre britskú kráľovskú rodinu: ÚTOK ruských hackerov!

Kráľ Karol III. s manželkou Zobraziť galériu (2)
Kráľ Karol III. s manželkou (Zdroj: SITA)

LONDÝN - Webstránku britskej kráľovskej rodiny v nedeľu zhruba na 90 minút vyradil z prevádzky kybernetický útok, ku ktorému sa prihlásila ruská hackerská skupina Killnet. Informovala o tom stanica Sky News s odvolaním na nemenovaný zdroj v Buckinghamskom paláci, uvádza TASR.

Stránka "royal.uk" sa stala terčom tzv. DoS útoku, ktorého cieľom je zahltenie a znefunkčnenie cieľovej služby. Útok, ktorý nastal dopoludňajších hodinách, IT experti úspešne odrazili, píše agentúra DPA.

Podľa citovaného zdroja z Buckinghamského paláca sa iniciátorom útoku nepodarilo nabúrať do systémov ani obsahu webstránky. K útoku sa počas nedele prihlásila ruská hackerská skupina Killnet, ktorá o tom napísala v aplikácii Telegram. Toto tvrdenie však zatiaľ nebolo potvrdené z nezávislých zdrojov.

Webstránka podľa Sky News popoludní opäť fungovala, avšak s dodatočnými bezpečnostnými kontrolami pre používateľov, ktorí ju chceli navštíviť. Počas výpadku sa na stránke objavovalo chybové hlásenie a užívatelia sa na ňu nemohli dostať.

Viac o téme: Kráľovská rodina
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu