Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Ruský raper (†27) po vyhlásení mobilizácie: SAMOVRAŽDA… Zanechal mrazivý odkaz!

Raper Walkie spáchal samovraždu.Galéria fotiek (3)
Raper Walkie spáchal samovraždu.
Zdroj: Instagram

KRASNODARSK - Vyhlásenie mobilizácie do armády vyvolalo medzi Rusmi obrovskú vlnu nevôle. Mnohí sa v prvých hodinách snažili čo najskôr utiecť z krajiny... A tí, ktorým sa to nepodarilo, prepadol obrovský pocit zúfalstva. Jedným takým bol aj raper Ivan Vitalievich Petunin (†27), známy pod umeleckým menom Walkie. Spáchal radšej samovraždu. Zanechal mrazivý odkaz!


Ako informuje DailyMail, 27-ročný ruský raper Ivan Vitalievich Petunin, ktorý vystupoval pod umeleckým menom Walkie, spáchal samovraždu. Jeho nehybné telo našli v piatok vo výškovej budove v Krasnodarsku. Dôvod, prečo sa k takémuto činu uchýlil, je naozaj smutný - chcel sa vyhnúť povinnej mobilizácii do ruskej armády. 

Krátko pred smrťou otom informoval na sociálnej sieti Telegram, kde zanechal odkaz. Vyjadril sa, že nechce „zabíjať pre niekoho rozmary“. Zaujímavosťou pritom je, že Petunin v minulosti v ruskej armáde slúžil, no potom bol hospitalizovaný na psychiatrickej klinike. „Pokiaľ sledujete toto video, už nie som nažive. Nemôžem spáchať hriech vraždy a nechcem,“ vyjadril sa. 

Obával sa tiež, že čiastočná mobilizácia sa môže čoskoro rozrásť a do vojny môže byť povolaných až milión mužov. „Mám dve ruky, dve nohy, mám prst, ktorým môžem mačkať spúšť samopalu,“ hovorí v mrazivom videu. „Nemám právo zmačknúť spúšť. Nie som pripravený vziať zbraň a zabíjať tých, ktorých milujem. Odpustite mi všetci, ktorí ma máte radi,“ odkázal. 

Pred mobilizáciou z Ruska utieklo takmer 200-tisíc mužov. Niektorí z krajiny odleteli, či ušli do susedných štátov, no ďalší sa uchýlili aj k takým zúfalým krokom, ako napríklad lámanie rúk či nôh. 

Ruský raper (†27) po
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Instagram

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články