°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Obrovská rana pre kapelu so slávnym hitom: Druhé úmrtie za jediný týždeň!

Legendárna rocková skupina OMEGA prišla v priebehu týždňa už o druhého člena.
Legendárna rocková skupina OMEGA prišla v priebehu týždňa už o druhého člena.
Zdroj: predpredaj.sk
23.11.2020 16:30

BUDAPEŠŤ - Len pred pár dňami na svojom Facebooku oznámili, že prišli o zakladajúceho člena Lászlóa Benkőa (†77) a už smútia opäť. V priebehu týždňa zomrel už druhý člen legendárnej maďarskej skupiny Omega - basgitarista Tamás Mihály (†73).Fanúšikovia v smútku! Zomrel líder slávnej kapely: Ich obrovský hit spievali aj Slovenky!


Rovnako ako u nás Elán, v Maďarsku patrí medzi ikonické kapely Omega. Práve oni vydali pieseň Gyöngyhajú lány, ktorou sa im podarilo prekročiť hranice krajiny. Prerobili ju totiž nemeckí Scorpions a pod názvom White Dove sa z nej stal svetový hit. 

Len minulý týždeň sme na Topkách informovali o obrovskej strate, ktorá túto kapelu zasiahla. Zomrel totiž jeden z ich zakladajúcich členov, klávesák László Benkő. Smutnú správu oznámila na facebookovej stránke priamo Omega. 

Neubehol ani týždeň a slávni Maďari, ale aj ich fanúšikovia sa musia vyrovnávať s ďalšou stratou. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že zomrel Tamás Mihály, nositeľ Kossuthovej ceny. Spomienka na neho sa zachová naveky,“ píše sa na Facebooku. Basgitarista zomrel v sobotu. Česť jeho pamiatke!


Galéria

Legendárna rocková skupina OMEGA Scorpions preslávila pieseň pod Pieseň Gyöngyhajú lány prespievala

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články