°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

KORONAVÍRUS ohrozuje aj kráľovnú: Alžbeta II. s manželom v izolácii!

Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip
Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip
Zdroj: SITA/AP Photo/Alastair Grant, file
15.03.2020 12:30

LONDÝN – Mimoriadne opatrenia sú zavedené nielen na Slovensku, ale po celom svete. Výnimkou nie je ani Veľká Británia a kráľovská rodina. Koronavírus ohrozuje najmä staršie ročníky a medzi týchto ľudí patrí aj Alžbeta II. (93) a jej manžel princ Philip (98). Anglicko zrejme čoskoro pristúpi na radikálny krok týkajúci sa izolácie ľudí nad 70 rokov. Hlavu štátu však stihol izolovať už teraz!


Koronavírus si v celom svete vyberá svoju daň a krajiny nariadili svojim občanom rôzne opatrenia. Vo Veľkej Británii sa schyľuje dokonca k tomu, že ľuďom nad 70 rokov nariadia zrejme až 4-mesačnú kompletnú izoláciu. Uviedol to Robert Peston, politický redaktor britskej stanice ITV. Je pravdepodobné, že vláda sa uchýli k zavedeniu opatrení vojnového typu. Okrem toho sa však opatrenia dotknú aj kráľovskej rodiny, keďže samotná kráľovná i jej manžel už patria do ohrozenej skupiny.

Podľa denníka The Sun, krízový štáb rozhodol o ochrane hlavy štátu. Kráľovná Alžbeta II. totiž opustila Buckinghamský palác a previezli ju i s princom Philipom na hrad Windsor. Momentálne však ide o dočasné riešenie. V prípade, že by sa celá situácia ohľadom koronavírusu zhoršila, pristúpia na ich prísnejšiu izoláciu na panstve Sandringham.

„V Buckinghamskom paláci sa strieda množstvo návštevníkov vrátane politikov a diplomatov z celého sveta. Kráľovná sa s veľa z nich v poslednom čase stretla. Už o pár týždňov oslávi 94. narodeniny a je lepšie dostať ju z dosahu ohrozenia. Buckinghamský palác je v centre Londýna a je tu aj viac zamestnancov ako v ostatných nehnuteľnostiach kráľovskej rodiny,“ vyjadril sa pre spomínaný denník zdroj z okolia monarchov.

Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip sú izolovaný v hrade Windsor.
Alžbeta II a princ
Zdroj: SITA


Galéria

Kráľovná Alžbeta II. a Kráľovná Alžbeta II. a Ak sa situácia nezlepší, Oslava narodenín kráľovnej Alžbety Kráľovná Alžbeta II. a

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články