Svetové finále Miss Universe 2018: TOTO je nová kráľovná krásy! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Svetové finále Miss Universe 2018: TOTO je nová kráľovná krásy!

Titul Miss Universe 2018 získala Catriona Grayová z Filipín
Titul Miss Universe 2018 získala Catriona Grayová z Filipín
Zdroj: TASR/AP Photo/Gemunu Amarasinghe
17.12.2018 16:30

BANGKOK - Titul Miss Universe 2018 získala Catriona Gray z Filipín. Dvadsaťštyriročná speváčka a modelka dostala korunku v pondelok počas finále súťaže v thajskom Bangkoku.


Gray, ktorú korunovala vlaňajšia víťazka Demi-Leigh Nel-Peters z Juhoafrickej republiky, mala počas galavečera na sebe oblečené červené šaty inšpirované filipínskou sopkou Mayon a ako prezradila, obliekla si ich pretože, keď mala 13 rokov, jej mame sa snívalo, že vyhrá "Miss Universe v červených šatách".

Za prvú vicemiss vyhlásili Tamaryn Green z Juhoafrickej republiky a na treťom mieste skončila Sthefany Gutierrez z Venezuely. V súťaži, ktorá sa niesla v duchu témy "silné ženy", sa zúčastnili súťažiace z dovedna 94 krajín sveta. Španielsko reprezentovala Angela Ponce, vôbec prvá transgenderová súťažiaca v histórii Miss Universe. Súťažiace posudzovalo sedem porotkýň, medzi ktorými boli bývalé víťazky, podnikateľky i módna návrhárka. Aj tohtoročné finále, ako po minulé roky, moderoval Steve Harvey.

Počas jedného z kôl otázok sa Gray spýtali na problematiku drog, ktorá je vo Filipínach kontroverznou témou pre "vojnu proti drogám", ktorú predvlani začal tamojší prezident Rodrigo Duterte. Missky sa spýtali na legalizáciu marihuany, ktorá má podľa nej odôvodnenie z medicínskych dôvodov. "Som za to, aby sa používala na liečebné, nie na rekreačné účely," vyjadrila sa rodáčka z austrálskeho Cairns.

Gray, ktorej matka je z Filipín a otec Austrálčan, je štvrtou Filipínčankou, ktorú vyhlásili za Miss Universe. Na Filipínach, kde sú súťaže krásy mimoriadne populárne, jej víťazstvo prijali s veľkými oslavami. Najmä v meste Oas v provincii Albay, odkiaľ pochádza jej matka. Novozvolenej kráľovnej krásy už zagratuloval k víťazstvu aj prezident Duterte s tým, že celé Filipíny sú na ňu hrdé. "Čeliac ťažkým výzvam ukázala ozajstné kvality definujúce filipínsku krásu: sebavedomie, eleganciu, inteligenciu a silu. Svojím úspechom ukázala Miss Filipíny svetu, že ženy v našej krajine majú schopnosť zmeniť svoje sny na realitu, a to prostredníctvom vášne, usilovnosti, odhodlania a tvrdej práce," uviedol v stanovisku.


Galéria

Titul Miss Universe 2018 Finalistky stoja na pódiu Titul Miss Universe 2018 Catriona Grayová Miss Juhoafrická republika Tamaryn

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články