Hrozivý zážitok slávneho hudobníka z Beatles: Toto si nepraje žiadna celebrita | Topky.sk

Štvrtok, 21. marec 2019. Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik.

Hrozivý zážitok slávneho hudobníka z Beatles: Toto si nepraje žiadna celebrita

Paul McCartney
Paul McCartney
Zdroj: SITA/AP Photo/Scott Audette
15.12.2018 18:00

LONDÝN - Do domu anglického hudobníka Paula McCartneyho v Londýne sa vlámali lupiči. Informoval o tom v piatok Scotland Yard. K vlámaniu do domu v londýnskej štvrti St John’s Wood došlo podľa týchto údajov už minulý piatok večer. Vyšetrovanie ešte stále pokračuje a zatiaľ v prípade nikoho nezatkli. Či hudobník alebo jeho žena Nancy Shevell boli v tom čase doma, nie je známe.


James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom legendárnej kapely The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney.

Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má zatiaľ na konte šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).


Galéria

Paul McCartney Paul McCartney Paul McCartney Paul McCartney a kráľovná Paul McCartney a manželka Paul McCartney

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články