°C

Utorok, 7. apríl 2020. Meniny má Zoltán, zajtra Albert.

Shakira čelí škandálu: Naozaj to spravila?!

Shakira
Shakira
Zdroj: SITA/AP
23.01.2018 15:00

BARCELONA - Kolumbijskú speváčku Shakiru (40) podozrievajú daňové orgány v Barcelone z neplnenia daňových povinností. Interpretku, ktorá tvorí od roku 2010 nerozlučnú dvojicu so stopérom FC Barcelona a španielskej futbalovej reprezentácie Gerardom Piquém, predvolajú v blízkej budúcnosti, aby sa vyjadrila k podozreniam. Presný termín zatiaľ nie je známy. S odvolaním sa na daňové úrady o tom informovali v pondelok tlačové agentúry Europa Press a DPA.


Noviny La Vanguardia počas víkendu priniesli informáciu, že v kauze ide o rádovo desiatky miliónov eur. Shakira mala podľa názoru daňových orgánov zdaniť v Španielsku väčšinu svojich príjmov z celej planéty z obdobia rokov 2011-2014. Hlavnou otázkou bude preto, či sa v inkriminovanom čase zdržiavala na území monarchie na Pyrenejskom polostrove najmenej 183 dní v každom z týchto rokov.

Shakira má trvalé bydlisko v Španielsku až od roku 2014 a podľa jej blízkych zdrojov preto príjmy z turné v predchádzajúcich rokoch nemusela zdaňovať v tejto krajine. Podľa rovnakých zdrojov ide o "nedorozumenie" technického charakteru.


Galéria

Shakira Shakira Shakira Shakira Shakira

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články