Americká kráska má skvelých priateľov: Najlepšia kamarátka jej zachránila život | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Americká kráska má skvelých priateľov: Najlepšia kamarátka jej zachránila život

Selena Gomez
Selena Gomez
Zdroj: SITA/AP
15.09.2017 16:00

LOS ANGELES - Selena Gomez podstúpila v lete v dôsledku lupusu transplantáciu obličky. Dvadsaťpäťročná interpretka to oznámila prostredníctvom služby Instagram, kde zverejnila fotografie svojej jazvy a snímku z nemocnice. Ako uviedla v príspevku, ktorým svojim fanúšikom vysvetlila, prečo v ostatných týždňoch nepropagovala svoju novú hudbu, orgán jej darovala priateľka, herečka Francia Raisa.


"Neexistujú slová, ktoré by popísali, ako veľmi som vďačná mojej krásnej priateľke Francii Raisa. Tým, že mi darovala obličku mi dala ten najlepší možný dar a obetu. Som neuveriteľne požehnaná. Milujem ťa, sestra," napísala rodáčka z texaského Grand Prairie.

Speváčke diagnostikovali lupus v roku 2013, pričom pre toto autoimunitné ochorenie podstúpila viacero liečení vrátane chemoterapie. V dôsledku choroby sa jej začali prejavovať aj psychické problémy a tak vlani v lete oznámila pracovnú pauzu a na jeseň nastúpila na liečenie.

Selena Marie Gomez je známa najmä zo seriálu Kúzelníci z Waverly (2007 - 2012). Zahrala si aj v snímkach Ramona (2010), Popoluška v Monte Carle (2011), Muppets (2011), Spring Breakers (2012), Preteky s časom (2013) a svoj hlas prepožičala animovaným postavičkám vo filmoch Horton (2008), Arthur a Maltazardova pomsta (2009), Arthur a súboj dvoch svetov (2010), Hotel Transylvánia (2012) či Hotel Transylvánia 2 (2015). So svojou skupinou The Scene vydala albumy Kiss & Tell (2009), A Year Without Rain (2010) a When The Sun Goes Down (2011). Ako sólová interpretka má na konte štúdiovky Stars Dance (2013), Revival (2015) a kompiláciu For You (2014).

 

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith

Príspevok, ktorý zdieľa Selena Gomez (@selenagomez),


Galéria

Selena Gomez

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP, Instagram/Selena Gomez

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články