°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Spevák Morrissey šokuje: Bol som naozaj blízko smrti!

Morrissey
Morrissey
Zdroj: SITA
06.07.2013 20:00

ČILE - Britský spevák Morrissey prezradil, že začiatkom roka ho takmer zabili početné zdravotné problémy. Pre ne zrušil množstvo koncertov, keďže ho trápil prasknutý žalúdočný vred, ochorenie zvané Barrettov pažerák a tiež obojstranný zápal pľúc.


"Bolo to príšerné. V januári som hral v Ohiu a bolo mi skvele, ale v ďalšiu noc som skolaboval v hoteli. Stratil som vedomie a keď som sa prebudil, bola na mne čierna krv a netušil som, čo to je," vysvetlil pre čílsky denník La Tercera. "Viac ako štyri týždne som strávil na infúzii, ale odmietol som transfúziu," dodal.

Následne absolvoval niekoľko vystúpení v USA, ale keď dorazil do Mexika, lekári mu prikázali odpočívať. "Zdrvilo ma, keď som nemohol dokončiť prvé turné, ale lekári ma varovali: 'Pred niekoľkými týždňami ste takmer zomreli a teraz vravíte, že máte ešte 18 koncertov? Chcete sa zabiť?' Vlastne si myslím, že presne to som robil," vyhlásil. Podľa jeho slov sa nebojí smrti, ale radšej by zomrel na pódiu ako na "gauči obsypaný omrvinkami".

Morrissey, celým menom Steven Patrick Morrissey, sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 70. rokov. S formáciou The Smiths vydal v rokoch 1984 až 1987 štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského rebríčka. Po rozpade The Smiths odštartoval sólovú kariéru. Do roku 1997 vydal šesť sólových albumov, ktoré obsahovali skladby ako Suedehead, Piccadilly Palare, The More You Ignore Me, The Closer I Get alebo Alma Matters. Následne sa na pár rokov odmlčal, no po návrate bol ešte úspešnejší ako predtým.

Za comebackovú nahrávku You Are The Quarry (2004) obsahujúcu singel Irish Blood, English Heart si vyslúžil platinu a za ďalší album Ringleader Of The Tormentors (2006) zlatú platňu. Jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je album Years Of Refusal (2009). V auguste vydá koncertné DVD s názvom Morrissey 25: Live, ktoré bude obsahovať záznam jeho marcového koncertu v Hollywood High School. 


Galéria

Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey Morrissey

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články