Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

Bono zarobil miliardy: Investícia do Facebooku sa vyplatila

Bono Zobraziť galériu (7)
Bono (Zdroj: SITA)

NEW YORK - Bono, spevák írskej rockovej skupiny U2, sa môže tešiť zo vstupu Facebooku na burzu vďaka skorej investícii do akcií tejto sociálnej siete.

Spevák podľa médií vlastní 2,3 percenta akcií Facebooku, ktoré kúpil v roku 2009 prostredníctvom svojej investičnej spoločnosti Elevation Partners za 90 miliónov dolárov. Keďže hodnota spoločnosti Facebook na základe jej piatkovej prvotnej ponuky akcií (IPO) dosiahla 104 miliárd dolárov, podiel Bonovej firmy by mal byť hodný 2,4 miliardy dolárov.

Nie je známe, aké percento z hodnoty akcií, ktoré vlastní Elevation Partners, by pripadlo samotnému Bonovi. Frontman U2 však poprel všeobecne rozšírené správy o tom, že investíciou do Facebooku sa stal najbohatším hudobníkom na svete, keď prekonal Paula McCartneyho, ktorého majetok sa odhaduje na 1,05 miliardy dolárov.

"Hm, nemyslím si, že to je pravda," citovali Bona noviny Washington Times. Ďalšie správy poukázali na to, že Bono prisľúbil využiť zisky zo svojich investícií na podporu svojich filantropických aktivít v Afrike.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu