Hudobníka z The Killers našli mŕtveho: Zastrelil sa! | Topky.sk

Streda, 20. február 2019. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Hudobníka z The Killers našli mŕtveho: Zastrelil sa!

Thomas Christian Marth
Thomas Christian Marth
27.04.2012 17:00

LAS VEGAS - Saxofonistu Thomasa Christiana Martha (33), ktorý hrával na turné s americkou rockovou skupinou The Killers, našli mŕtveho v Las Vegas. Podľa presvedčenia úradov spáchal samovraždu.


 Úrad koronera okresu Clark dnes potvrdil, že Marth bol v pondelok 23. apríla vyhlásený za mŕtveho a podľahol strele do hlavy. Týždenník Las Vegas Weekly informoval, že oficiálnou príčinou smrti bola samovražda.

Na oficiálnom účte skupiny na internetovej sociálnej sieti Twitter začiatkom tohto týždňa zverejnili oznámenie o Marthovej smrti. V oznámení sa uvádzalo, že skupina sa modlí za jeho rodinu. "V Las Vegas dnes večer chýba svetlo. Šťastnú cestu, Tommy," stálo ďalej v odkaze na Twitteri.

Alternatívna rocková skupina The Killers, ktorá vznikla v Las Vegas v roku 2001, vydala tri štúdiové albumy a po celom svete predala vyše 15 miliónov nosičov. Rodák z Las Vegas Marth hral na druhom štúdiovom albume Sam's Town z roku 2006 a na treťom albume Day and Age z roku 2008.

The Killers boli šesťkrát nominovaní na americkú hudobnú cenu Grammy. V roku 2006 získali obdobné britské ocenenie BRIT Award ako najlepšia Medzinárodná skupina a jej album Sam's Town dostal ocenenie Najlepší medzinárodný album.

Skupinu pozval prezident USA Barack Obama do Washingtonu a 4. júla 2010 hrala na južnom trávniku Bieleho domu počas osláv Dňa nezávislosti.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: pastemagazine.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články