°C

Pondelok, 10. august 2020. Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana.

Chystá sa pokračovanie Blbý a blbší: S Jimom Carreym a Jeffom Danielsom!

Filmový hit z roku 1994
Filmový hit z roku 1994
15.04.2012 20:00

LOS ANGELES - Pokračovanie komédie Blbý a blbší (1994) sa bude odohrávať v súčasnosti. Peter Farrelly, jeden z režisérov snímky, to uviedol v rozhovore pre Huffington Post.


Filmár okrem toho poznamenal, že pokračovanie odpovie aj na otázku, čo všetko za tých 17 či 18 rokov dvojica hlavných protagonistov robila. Všetky ostatné detaily pokračovania snímky si aspoň zatiaľ nechal pre seba.

Rovnako ako prvý film aj jeho pokračovanie budú režírovať bratia Peter a Bobby Farrellyovci. Nakrúcanie by mali odštartovať v septembri. O scenár snímky sa postarajú Sean Anders a John Morris, hlavné postavy znova stvárnia Jim Carrey (ako Lloyd Christmas) a Jeff Daniels (Harry Dunne). Začiatkom apríla to Peter Farrelly potvrdil pre comingsoon.net.

Snímku Blbý a blbší, ktorá mala premiéru koncom roka 1994, nakrútili s rozpočtom 17 miliónov dolárov. Komédia dosiahla v kinách na celom svete tržby viac ako 279 miliónov dolárov. Podľa hlasovania čitateľov magazínu Total Film z roku 2000 ide o piatu najlepšiu komédiu všetkých čias.

Bratia Farrellyovci po tomto úspechu nakrútili aj ďalšie úspešné komédie, napríklad Niečo na tej Mary je (1998), Ja, moje druhé ja a Irena (2000) či Ťažko zamilovaný (2001). Naposledy sa ako režiséri prezentovali filmom Týždeň bez záväzkov (2011). Začiatkom júla bude mať v slovenských kinách premiéru ich nová komédia The Three Stooges, v ktorej si zahrali Sofía Vergara, Jane Lynch, Larry David či Jennifer Hudson.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: New Line Cinema/imdb.com,SITA
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články