Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

Česká speváčka oslávi 95: Vôbec sa neraduje... Dlhovekosť je NANIČ!

Yvetta Simonová Zobraziť galériu (3)
Yvetta Simonová (Zdroj: Profimedia)

PRAHA - Speváčka Yvetta Simonová o pár týždňov oslávi 95 rokov a vyzerá na svoj vek naozaj výborne. Pri otázke, či je rada, že sa toľko dožila, však jej odpoveď mnohých prekvapí.

Yvetta Simonová dovŕši 95 rokov 4. novembra. A mnohí oveľa mladší ľudia jej môžu závidieť energiu a kondíciu. „Každé ráno, keď vstanem, dám si hrniec kávy a potom idem na podlahu a chvíľu cvičím. Samozrejme už celú tú zostavu neurobím, mala som prasknutú stehennú kosť. Ale rozhodne aspoň niečo robiť musím,” prezradila svoj recept pre iDnes.cz. 

Yvetta Simonová
Zobraziť galériu (3)
Yvetta Simonová  (Zdroj: Tv Nova)

Galéria: Yvetta Simonová

Napriek tomu pri otázke, či je rada, že prežila toľko dekád, netajila, že práve nadšená tým nie je. „Nie som veľmi rada! To ste brnkli na správnu strunu. To vôbec nie. Tá dlhovekosť sama o sebe naozaj nie je nanič. Tu vidíte, že sa človek ledva drží na nohách, sotva si niečo pamätá... Ale aspoň ešte viem, kde bývam. Niekedy si z ničoho nič spomeniem na veci, na ktoré som už dávno zabudla a tak,” prezradila s tým, že aspoň tie znovu oživené spomienky patria ku kúzlu starnutia. 

Yvetta Simonová
Zobraziť galériu (3)
Yvetta Simonová  (Zdroj: ČT)

Viac o téme: Yvetta Simonová
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu