Streda, 5. október 2022. Meniny má Viera, zajtra Natália.

Bábätko slovenskej moderátorky bojovalo o život: Namiesto pomoci... hrozný PRÍSTUP SESTRIČIEK!

Synček Kristíny Jurčovej podstúpil po narodení operáciu. Galéria fotiek (3)
Synček Kristíny Jurčovej podstúpil po narodení operáciu.
Zdroj: Instagram KJ

BRATISLAVA - Nebol to ľahký pôrod a jej synček musel okamžite podstúpiť operáciu. Teraz moderátorka Kristína Jurčová prezradila, že po týchto náročných chvíľach zažila navyše nepríjemný prístup niektorých sestričiek...


Kristína Jurčová je známa z rádiového éteru aj rôznych akcií ako moderátorka. Aktuálne sa však venuje svojmu synčekovi Sebastianovi, ktorý sa narodil v januári v rakúskom Hainburgu. Veľmi rýchlo však museli byť prevezení na bratislavské Kramáre, pretože bábätko malo zdravotné problémy. 

Aktuálne moderátorka reagovala na istý príspevok, ktorý sa zamýšľal nad tým, či je naozaj vhodné, aby aj novorodenci bez akýchkoľvek zdravotných problémov boli v pôrodniciach oddeľovaní od matky. „Ja som dostala vetu: Nevyberajte ho z tej postieľky, môžete mu ublížiť! Áno, malý bol po operácii, mal kanylu, sondu atď. Ale ktorá matka, ktorá si ide poľúbiť vlastné dieťa a skúsiť ho nadojčiť, mu chce ublížiť?” napísala Kristína. 

Najviac sa jej však dotkol prístup niektorých zdravotných sestier k dojčeniu. „Po Sebkovej operácii, keď sme začínali s dojčením až na siedmy deň po pôrode, vety ako: Nenechávajte ho tak dlho na tom prsníku! Keď je na prsníku, má jesť a nie spať! Už mu nedávajte ten prsník, doštopete ho fľašou!” prezradila, čo od nich počúvala. 

Bábätko slovenskej moderátorky bojovalo
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Instagram KJ

Jurčová je samozrejme vďačná, že jej lekári zachránili syna a ani sestričky nehádže všetky do jedného vreca. „Tieto poznámky a vety miesto pomoci... Doktorky a ďalšie sestry dokonalé. Ale niektoré, ako vyššie píšem, do iného zamestnania hneď,” vyhlásila. 

A je si istá, že pri druhom dieťati sa rovnaká situáciu už nezopakuje. Respektíve, že pri podobných poznámkach nezostane ticho. „Prvorodička je dosratá, v strese, hormóny... Ale teraz už keby mi niekto niečo skúsil povedať, fakt do riti by som ich poslala. Lebo jedna vec je slušnosť, ale druhá, že má byť obojstranná a má tam byť empatia,” tvrdí moderátorka. 

Našťastie, od spomínanej operácie už nespomínala žiadne problémy a jej synček rastie ako z vody. Aktuálne si Kristína s partnerom a malým Sebastianom dokonca užíva dovolenku v zahraničí. 

Bábätko slovenskej moderátorky bojovalo
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Instagram KJ

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články