Streda, 19. január 2022. Meniny má Mário, Sára, Zara, zajtra Dalibor, Sebastián.

Diváci RTVS zúria: Keď sa na obrazovkách objavili ony dve... Fúúúha! Zvozili ich pod čiernu zem

Zábery zo seriálu Priznanie. Galéria fotiek (2)
Zábery zo seriálu Priznanie.
Zdroj: RTVS

BRATISLAVA - Verejnoprávna televízia v nedeľu večer odvysielala prvú časť voľného pokračovania seriálu Hniezdo. Ten mal mimoriadny úspech. A tak nečudo, že prvú epizódu počinu Priznanie si chcelo pozrieť množstvo divákov... Po odvysielaní však viacerí z nich neskrývajú rozčarovanie. Ba dokonca rozhorčenie!


Štart seriálu Priznanie rozhodne naplnil očakávania tvorcov i verejnoprávnej televízie. Ako RTVS uviedla v tlačovej správe, prvá epizóda prilákala k obrazovkám 491-tisíc divákov pri trhovom podiele 20,5% v cieľovej skupine 12+. Stala sa tak najsledovanejším nespravodajským programom dňa spomedzi slovenských televízii. 

Radosť z toho však má trpkú príchuť. Reakcie mnohých divákov boli totiž plné kritiky a nespokojnosti. Objavovali sa dokonca komentáre ako „Viac to už nebudem pozerať!” či „Hrozné sklamanie!”. Väčšinu negatívnych reakcií vyvolalo to, že v deji má svoje miesto aj istý lesbický pár. Mnohí sa na facebookvej stránke RTVS rozohnili, že z každej strany na nich vyskakuje propagácia LGBT. 

„Ďakujem, neprosím. Sklamalo. Nie pre tému azyl, ale pre propagovanie homosexuality. RTVS, palec dole,” znie jeden z tých miernych a slušných komentárov. V prípade RTVS ide v poslednom období o tretí počin, ktorý sa tejto tematike venuje. Homosexuálne vzťahy boli stvárnené v Márii Terézii, či vo filme Šarlatán. 

Diváci RTVS zúria: Keď
Galéria fotiek (2)
Zdroj: RTVS

Medzi divákmi sa však našli aj takí, čo tvorcov v tomto smere pochválili a už teraz sa tešia na ďalšie pokračovanie. Seriál Priznanie sa tiež venuje téme migrantov, šikane, rasizmu a životu po opustení detského domova. 

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/zuz/FOTO: RTVS Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články