°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Známeho Slováka zneužili na obrovský podvod: Podáva trestné oznámenie... Nenechajte sa nachytať!

Známeho Slováka zneužili na obrovský podvod!
Známeho Slováka zneužili na obrovský podvod!
Zdroj: Instagram A.W.
23.07.2020 09:00

BRATISLAVA - Keď sa dozvedel, že pod jeho menom funguje niekto neznámy, kto jeho priaznivcov láka na falošnú súťaž a pýta od nich číslo kreditnej karty, nemohol veriť vlastným očiam. Reč je o najznámejšom slovenskom motivačnom rečníkovi, ktorého sledujú desaťtisíce fanúšikov. Tých aktuálne nechutne zneužili, a tak Andy Winson skončil na polícii.


Najznámejší mentor osobnostného rozvoja i jeho priaznivci sa stali obeťami obrovského podvodu. Od pondelka bombardujú facebookový účet Andyho Winsona desiatky ľudí, ktorí sa zapojili do falošnej hry o 50-tisíc eur. Túto frašku na Facebooku vytvoril neznámy človek, ktorý vystupuje pod menom spomínaného kouča, používa jeho fotky, dokonca využil i fotky jeho rodiny.

Neznámy páchateľ si založil profil, kde využil identitu Winsona a v príspevkoch na sociálnej sieti spustil súťaž, kde sa až 50 "šťastlivcov" môže dočkať výhry v hodnote 1000 eur. Háčik je ale v tom, že ľudia sa musia zaregistrovať, zaslať svoj email a následne aj číslo platobnej karty. „Dozvedel som sa o tom od svojej fanúšičky, ktorá ma na to upozornila, keďže sa jej to zdalo podozrivé,” uviedol pre Topky Andy a dodal, že onedlho po tomto zistení sa spustila hotová lavína. 

Takto vyzerajú falošné príspevky, ktoré Slovákov lákajú na peňažnú výhru.
Známeho Slováka zneužili na
Zdroj: Facebook

Známeho Slováka zneužili na
Zdroj: Facebook

Niektorí z nahnevaných doterajších "výhercov" sa začali dožadovať informácií o tom, kde a kedy si môžu prevziať svoju finančnú odmenu, iní už dokonca prišli o peniaze na účte. „Niektorým z nich už páchateľ údajne stiahol z ich účtu aj peniaze. Hneď sme to začali s našim tímom riešiť. Nahlásili sme to Facebooku, podnikli všetky kroky ktoré sa dali, komunikujeme s ľuďmi a snažíme sa ich varovať. Poradili sme sa s právnikom a okamžite som podal na polícii trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,” vysvetlil nám Winson, ktorý tak aktuálne rieši opletačky s mužmi zákona. 

„Ide nielen o poškodenie Andyho mena a značky, ale tiež sa snažíme aspoň takto chrániť ľudí. Toto nie je len nepodarený žart, môže to mať vážne následky. Chceme ich upozorniť, aby nenaleteli takýmto podvodom a boli obozretní. V prípade, že sa do tejto podvodnej hry zapojili, odporúčame, aby podali trestné oznámenie na najbližšom oddelení policajného zboru a zablokovali svoju platobnú kartu,” dodal pre Topky na záver Valér Ferko, PR manažér Andyho Winsona.

Viac o celom podvode sa dozviete vo videu vyššie!

Známeho Slováka zneužili na
Zdroj: Facebook

Stali ste sa už aj vy obeťou nejakého podvodu?

47 % nie
áno 53 %

Hlasovalo: 908Galéria

Známeho Slováka zneužili na Takto vyzerajú falošné príspevky, Takto vyzerajú falošné príspevky, Takto vyzerajú falošné príspevky, Andy Winson podal trestné

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články