°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Jojkárska herečka na materskej: Suma, ktorú dostane, ju poriadne rozzúrila... Je to hanba!

Kristína Palonder Greppelová
Kristína Palonder Greppelová
Zdroj: Jan Zemiar
09.07.2020 15:00

BRATISLAVA - Kristína Palonder Greppelová (35) sa už pripravuje na príchod svojej dcérky. Tmavovláska má už z predchádzajúceho vzťahu syna Adama, ku ktorému čochvíľa pribudne sestrička. Herečke z jojkárskeho seriálu Prázdniny prišlo nedávno rozhodnutie o materskej, a to ju poriadne rozzúrilo.


Aj herečky sú len ľudia z mäsa a kostí a rovnako, ako ostatné ženy, aj im sa vypočítava materská. Rozhodnutie, ktoré však prišlo Kristíne Palonder Greppelovej, ju vôbec nepotešilo. Ba práve naopak, rozčúlilo ju. Pod srdcom nosí dcérku, ktorú už čochvíľa privedie na svet a stane sa z nej tak dvojnásobná mama. „Takže od 13. júna budem mať materskú, juchuuu. Nie, nie som jedna z tých umelcov, ktorí sa snažili štátu platiť čo najmenej,“ napísala na sociálnu sieť.

Kristína Palonder Greppelová nosí pod srdcom dcérku.
Jojkárska herečka na materskej:
Zdroj: Facebook K.K.

Tam zverejnila aj fotografiu rozhodnutia zo sociálnej poisťovne, ktoré dostala. „Tento list som dnes obdržala zo sociálky, do ktorej poctivo platím od svojich 18 rokov!!! Výsledkom toho je 12,18 € na deň materskej dovolenky. Toto je 12 rokov vlády sociálnej demokracie Fica a Pellegriniho!!! Je to hanba,“ rozčúlila sa budúca dvojnásobná mama.

Vo svojom príspevku zanechala veľavravný odkaz poslankyni Anne Záborskej. „Takže pani nakreslené obočie, nalakované nechty Záborská, buďte tej lásky a (konečne) rozumu a bojujte proti interrupciám tak, že tento výsmech zo sociálky už nedostane žiadna žena v našom štáte!“ píše nasrdená Kristína, ktorá upozornila ešte na jeden detail. Tí, ktorí sa dostali do štátnej karantény, si totiž za ňu museli platiť 13 € za deň, ktoré pokryli jedlo pre jedného človeka. Kristíne vypočítali materskú o 82 centov menšiu a to má pokryť výdavky na dvoch ľudí. „To mi dáko nevychádza... Pán Matovič, vám áno?“ pýta seriálová herečka.

Kristínu Palonder Greppelovú poriadne rozzúrilo rozhodnutie zo sociálnej poisťovne.
Jojkárska herečka na materskej:
Zdroj: Facebook K.P.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Facebook, TV JOJ, Vlado Anjel, Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články