°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Českú speváčku pochovali zaživa: Situáciu riešia právnici!

Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
Zdroj: I.F.
20.01.2020 19:00

LITVÍNOV - Fanúšikov českej speváčky a spisovateľky Ivy Frühlingovej (37) pred pár dňami zasiahla šokujúca správa. Podľa nej mladá kráska zomrela na následky infarktu. Ukázalo sa však, že išlo o nemiestny žart.


Poriadny šok zažili fanúšikovia, keď sa dočítali, že interpretka hitov ako La Muerte či Věřím už nie je medzi živými. Osudným sa jej mal stať srdcový infarkt, ktorému mala speváčka podľahnúť ešte 11.januára. „Zaručenú” informáciu vyvrátila sama Iva. Podľa nej ide o dielo hackera, ktorý sa nabúral na jej facebookovú stránku.

Iva Frühlingová sa zaradila medzi umelcov, ktorých pochovali predčasne.
Českú speváčku pochovali zaživa:
Zdroj: I.F.

„Hack of Facebook. Budeme to riešiť právne. Momentálne pracujeme s Facebookom ohľadom zdroja a vymazania stránky,” uviedla pre český Blesk mama 5-ročného Adama a potvrdila, že je živá a zdravá. Netrvalo dlho a poplašná správa zo sociálnej siete skutočne zmizla.

Poplašná správa z Facebooku Ivy Frühlingovej zmizla.
Českú speváčku pochovali zaživa:
Zdroj: I.F.

Poplašné správy o smrti hviezd nie sú ničím výnimočným u nás ani vo svete. Minulý rok takto spôsobila paniku informácia o smrti Karla Gotta, ktorý, žiaľ, o pár mesiacov neskôr naozaj podľahol chorobe. Na Slovensku zas pred pár rokmi pochovali rapera Rytmusa, ktorý mal zahynúť pri autonehode.

V Amerike sa obeťou podobného hoaxu stal napríklad Jon Bon Jovi alebo speváčka Avril Lavigne. Tá mala byť podľa vtedajších informácií mŕtva už 14 rokov a na verejnosti mal vystupovať jej klon. Aj pri tejto sci-fi správe sa však našli takí, ktorí uverili. Podľa povery sa však práve títo ľudia môžu tešiť dlhému životu.

Naleteli ste niekedy podobnému hoaxu?

39 % nie
áno 61 %

Hlasovalo: 536Galéria

Iva Frühlingová Iva Frühlingová sa zaradila Poplašná správa z Facebooku Iva Frühlingová bojuje proti

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/bee

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články