°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Veľkolepý návrat Rómea a Júlie v podaní SDT: Nadšení herci Landl a Hryc i dojatá Parišková!

Ďurovčíkove predstavenie Rómeo a Júlia je späť!
Ďurovčíkove predstavenie Rómeo a Júlia je späť!
Zdroj: Jan Zemiar
19.01.2020 12:57

BRATISLAVA - V piatok večer ovládli bratislavskú Karlovu Ves Rómeo a Júlia v podaní Slovenského divadla tanca pod taktovkou Jána Ďurovčíka (48), ktorý sa tak po pätnástich rokoch opäť postavil javisko. Jeho postava však nebola úplne herecká. Bol totiž sám sebou a stvárňoval režiséra. Predstavenie publikom ocenilo neutíchajúcim potleskom a nenechal si ho ujsť herec Matej Landl (56), Andy Hryc (70), moderátorka Aneta Parišková (46), Janko Lehotský (72), ale i ďalšie známe tváre z kultúrneho či spoločenského života.


Skvelý slovenský režisér Ján Ďurovčík oživil predstavenie Rómeo a Júlia po dlhých dvadsiatich rokoch. Ide pritom o jedno z najúspešnejších diel Slovenského divadla tanca. Zaujímavosťou však je, že po pätnástich rokoch sa na dosky, ktoré znamenajú svet postavil aj samotný režisér. Do hry však nevstupoval v hereckej úlohe, ale stvárňoval sám seba a dopĺňal hru i hercov.

Ján Ďurovčík sa opäť postavil na pódium. Stvárňoval sám seba.
Veľkolepý návrat Rómea a

Predstavenie je multimediálne a vo filme na plátnach sa objavujú mnohé známe tváre ako Richard Müller, Andy Hryc, Maroš Kramár, Ján Gallovič, Matej Landl i Aneta Parišková. Inscenácia, a najmä výkony sólistov Slovenského divadla tanca Petry Makranskej a Petra Kollera, ktorí stvárnili hlavné postavy, publikom natoľko očarili, že to ľudia ocenili veľkým aplausom, výkrikmi bravó a neutíchajúcim standing ovation. Herec Matej Landl, ktorý sa objavil aj na plátne počas hry, nešetril slovami chvály. Bol doslova očarený a unesený. Rovnako nadšená bola aj jojkárska moderátorka a taktiež Andy Hryc. Práve on bol iniciátor výkrikov bravó.

Aneta Parišková bola z predstavenia nadšená.
Veľkolepý návrat Rómea a

Matej Landl bol z Rómea a Júlie celkom unesený.
Veľkolepý návrat Rómea a

Multimediálne predstavenie, ktoré spojilo moderný balet s filmom, predviedlo umelecké teleso Slovenské divadlo tanca, ktoré sa po dvadsiatich rokoch stalo samostatnou organizačnou zložkou SĽUK-u. I to bolo jedným z dôvodov, prečo si predstavenie nenechala ujsť ani ministerka Ľubica Laššáková, ktorej sa hra očividne páčila a bola z nej nadšená. Rómeo a Júlia bolo pritom prvé predstavenie pod novým zriaďovateľom a chystajú sa s ním vyraziť do zahraničia!

Predstavenie si nenechal ujsť ani ministerka kultúry Ľubica Laššáková.
Veľkolepý návrat Rómea a

Patríte medzi fanúšikov Shakespeara?

56 % nie
áno 44 %

Hlasovalo: 154Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Ján Zemiar, Peter Brenkus

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články