°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Iba deň po smrti herečky Potokárovej (†27): Zmizla, akoby nikdy ani neexistovala

Monika Potokárová
Monika Potokárová
Zdroj: TASR
26.11.2019 13:00

BRATISLAVA - Trochu nešťastný krok... Slovenské národné divadlo včera informovalo o smrti mladej talentovanej Moniky Potokárovej (†27). No dnes by ste na jeho stránkach márne hľadali akúkoľvek pamiatku po tejto herečke. Tým, že ju vyradili zo zoznamu aktuálneho hereckého súboru, zmizlo jej meno aj zo všetkých predstavení, v ktorých účinkovala.


Monika Potokárová bola jednou z najtalentovanejších mladých herečiek. Na svojom konte už mala rôzne ocenenia a aktuálne v Slovenskom národnom divadle pôsobila v 12 predstaveniach. 

Ak by ste si ju však len deň po jej smrti chceli na stránkach kultúrnej inštitúcie pripomenúť, budete neúspešní. Divadlo totiž už Moniku vyradilo zo zoznamu herečiek, ktoré aktuálne pôsobia v činohre. 

Iba deň po smrti
Zdroj: snd.sk

Tmavovláska nielen nefiguruje v zozname, ale bol deaktivovaný celý jej profil, čo je trochu nešťastný krok. Hoci bola mladá a možno sa nedá porovnať s legendami, ako bol Ladislav Chudík, svoje miesto na stránke SND by si určite zaslúžila. Snáď sa tam čoskoro opäť objaví. 

Aktuálne kvôli vymazanému profilu jej meno zmizlo aj zo všetkých predstavení, v ktorých hrala. Namiesto mena Moniky Potokárovej sa na stránke objavujú len čiarky. 

Iba deň po smrti
Zdroj: snd.sk

SND teraz vôbec nebude mať jednoduché nájsť adekvátnu náhradu. Monika totiž hrala v 12 predstaveniach bez alternácie. Nikto iný teda nemá jej úlohy naštudované. 

Robo Roth a Monika Potokárová spolu hrali v divadle a tento rok na jar sa stali manželmi.
Iba deň po smrti
Zdroj: TASR

AKTUALIZÁCIA

Slovenské národné divadlo počas dňa na svoju stránku profil Moniky Potokárovej vrátilo aj s poznámkou, že je zosnulá. 

Iba deň po smrti
Zdroj: snd


Galéria

Monika Potokárová Monika Potokárová už nefiguruje Meno Moniky Potokárovej zmizlo Robo Roth a Monika Monika Potokárová bola opäť Profil Moniky Potokárovej úplne Monika Potokárová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články