Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Rozprávkové dedičstvo po Gottovi (†80): TOTO zanechal rodine!

Karel Gott svoju rodinu pred smrťou kráľovsky zabezpečil.Galéria fotiek (4)
Karel Gott svoju rodinu pred smrťou kráľovsky zabezpečil.
Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Žil si ako kráľ. Karel Gott (†80) patril k najúspešnejším českým spevákom a za svoju 50-ročnú kariéru má na konte obrovské množstvo predaných nosičov a koncertov. To sa odrazilo aj na jeho financiách a dnes sa jeho majetok pohybuje vo výške okolo 38 miliónov eur, čo je takmer miliarda českých korún.


Spevák sa nikdy netajil tým, že si nežije zle, čomu vďačil za desiatky rokov úspešnej kariéry, ale aj tvrdej driny. Dedičstvo, ktoré po sebe napokon Gott zanechal, je naozaj obdivuhodné a jeho hodnota sa pohybuje v desiatkach miliónov eur. Veľkú časť tvoria práve príjmy z jeho hudobnej produkcie a jeho firmy Karel Gott Agency, ktorú má pod palcom manželka Ivana.

Hoci musel maestro kvôli zdravotným problémom v poslednom období zrušiť veľa koncertov a vystúpení, na účtovných knihách sa to príliš neodrazilo. Práve naopak, príjmy agentúry oproti predchádzajúcemu roku ešte vzrástli.


Takto zarába Karel Gott: Každým rokom viac... Ide o milióny!


Sobáš mali v roku
Galéria fotiek (4)
Firmu Karel Gott Agency má pod palcom vdova po spevákovi, Ivana Gottová,
Zdroj: Profimedia

Spevák taktiež disponoval nehnuteľným majetkom vo výške viac ako 6 miliónov eur. Vilu na Bertramke oficiálne prepísal na manželku Ivanu, a chatu v Doubiciach vlastní jeho svokra. S problémami okolo majetku sa pritom Gott stretol už pred dlhším časom. Do sporu sa dostal so svojou najstaršou dcérou Dominikou, ktorá nesúhlasila s pomerom, v akom otec majetok prerozdeľoval. Nakoniec sa však otec s dcérou dohodli a svoje spory urovnali.

Rozprávkové dedičstvo po Gottovi
Galéria fotiek (4)

Karel Gott sa v posledných rokoch okrem spevu venoval aj maľovaniu. A i keď sa jeho obrazy nepredávali za horibilné sumy, po jeho smrti s najväčšou pravdepodobnosťou na hodnote výrazne získajú. K hnuteľnému majetku sa pridáva aj vozový park, šperky či umelecké predmety, ktoré spevák s obľubou zbieral. Ich hodnota sa odhaduje na približne 9 miliónov eur.

S maestrovym odchodom však zárobky nekončia. Na jeho konto budú naďalej pribúdať zisky za tantiémy či autorské práva. A zďaleka nejde o zanedbateľnú sumu. Tá už teraz dosahuje viac než 20 miliónov eur. Už túto jeseň má navyše vyjsť prvá autobiografia Zlatého slávika, a tak je už teraz jasné, že kohútik s peniazmi sa tak skoro nezavrie.

Rozprávkové dedičstvo po Gottovi (†80): TOTO zanechal rodine!

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články