Český filmový svet v smútku: Zomrela hviezda komédie Slunce, seno! | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Český filmový svet v smútku: Zomrela hviezda komédie Slunce, seno!

Hviezda nezabudnuteľnej komédie Slunce, seno, jahody zomrela.
Hviezda nezabudnuteľnej komédie Slunce, seno, jahody zomrela.
Zdroj: FS Barandov
19.07.2019 12:00

PRAHA – Filmový svet našich susedov je opäť v smútku. Po tom, čo odišla do hereckého neba Jana Kopecká (†80) z filmu Noc na Karlštejne, objavila sa v Česku správa o ďalšom úmrtí. Ide o hviezdu z obľúbenej a legendárnej komédie Slunce, seno, jahody. Predstaviteľka Šimonovej mamy, pani Pláničkovej, Alena Karešová (†92) opustila tento svet. O jej smrti informoval režisér Zdeněk Troška (66).


Český portál Blesk priniesol informáciu o smrti herečky Aleny Karešovej, ktorá si zahrala mamu Šimona Pláničku v kultovej komédii Slunce, seno, jahody. Správu potvrdil českému portálu práve režisér spomínaného filmu Zdeněk Troška.

Ten ju obsadil aj do svojho ďalšieho filmu Boty jménem Melichar. „Mal som ju hrozne rád. Naposledy sme spolu hovorili po Veľkej noci. Hovorila mi, že už ju nebaví život. Nikoho nemala, telo chátralo, sťažovala sa, že sa šmykla cestou do jedálne, kam chodila na obed. O jej smrti ma informovala jej posledná žijúca kamarátka,“ prezradil portálu Troška.

Zdeněk Troška obsadil Alenu Karešovú do postavy pani Pláničkovej.
Český filmový svet v
Zdroj: FS Barandov

Herečka, ktorá sa dožila skutočne krásneho veku, sa však už posledné roky držala v úzadí. V divadle ju diváci takmer nevideli, skôr bola obsadzovaná do filmov a zároveň viedla na FAMU predmet Práca s hercom.

Za Alenou Karešovou smúti aj režisér Zdeněk Zelenka, ktorý stojí za Nesmrteľnou tetou, kde ju obsadil. „Vychovala celé generácie režisérov,“ zaspomínal si Zelenka. Naposledy si Alena zahrala v roku 1995 vo filme Válka barev, no slovenskí diváci ju okrem spomínaných snímok môžu poznať aj z Trháku, Sestřičiek, Křštín, 30. prípadov majora Zemana a Jak básnikům chutná život.

Alena Karešová zahviezdila aj vo filme Bota jménem Melichar.
Český filmový svet v
Zdroj: FS Barandov


Galéria

Hviezda nezabudnuteľnej komédie Slunce, Zdeněk Troška obsadil Alenu Alena Karešová zahviezdila aj Alena Karešová odišla do Alena Karešová stvárnila mamu

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: FS Barandov

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články