Pohreb hereckej legendy Postraneckého (†75): Kolegovia z kultového S tebou mně baví svět sa na neho vykašľali! | Topky.sk

Utorok, 24. september 2019. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Pohreb hereckej legendy Postraneckého (†75): Kolegovia z kultového S tebou mně baví svět sa na neho vykašľali!

Pohreb Václava Postráneckého
Pohreb Václava Postráneckého
Zdroj: Profimedia
17.05.2019 14:00

PRAHA - Pred desiatimi dňami navždy odišla do hereckého neba česká legenda Václav Postránecký (†75). Informáciu o jeho smrti potvrdil hovorca Národního divadla Tomáš Staněk. V stredu 15. mája prebehla posledná rozlúčka s nezabudnuteľným hercom. Kolegov z kultového filmu S tebou mně baví svět by ste však hľadali márne.


V stredu sa Národní divadlo lúčilo s jednou z hereckých legiend českej filmovej scény Václavom Postráneckým, ktorý 7. mája v neskorých hodinách podľahol boju s rakovinou pažeráka. Po rozlúčke nasledoval ešte súkromný obrad v Strašniciach. Posledné zbohom prišli dať predstaviteľovi jedného z nezabudnuteľných otcov v komédii S tebou mně baví svět mnohé známe osobnosti. Najväčší paradox je, že práve kolegovia zo spomínaného kultového filmu nedorazili.

Legendárny Václav Postránecký, ktorý si zahral v kultovom S tebou mně baví svět, odišiel do hereckého neba 7. mája o 22:40 hod.
Pohreb hereckej legendy Postraneckého
Zdroj: Ústřední půjčovna filmů

Vyprevadiť kolegu a kamaráta na poslednú cestu prišla Jiřina Bohdalová, Josef Somr či Naďa Konvalinková. V dave trúchliacich však chýbala Eliška Balzerová, ktorá vo filme S tebou mně baví svět stvárňovala Postráneckého manželku Dášu. Pravdepodobne však nemohla prísť kvôli pracovným povinnostiam, i keď je pravdou, že pohreby iných hereckých kolegov nevynechala.

Medzi smútiacimi by ste tiež márne hľadali Janu Šulcovú, ktorú však ospravedlňujú zdravotné problémy. „Nemôže chodiť, ani stáť, všetci ju ľutujeme,“ povedal zdroj z jej okolia pre český Aha!. Neukázal sa však ani Pavel Nový, jediný z trojice „oteckov“, ktorý ešte žije.

Rovnako chýbala aj slovenská herečka Zdena Studenková a neobjavila sa ani režisérka kultovej snímky, Marie Poledňáková. Aj ju však, rovnako ako Šulcovú, trápi zdravie. Práve jej museli dokonca smrť Postráneckého tajiť, aby sa jej stav nezhoršil. „Neviem, či mama vôbec vie, že pán Postránecký zomrel. Ja som jej to rozhodne nepovedal, ani som s ňou o tom nehovoril,“ povedal pre český Blesk Petr Poledňák.

Na poslednej rozlúčke, ktorá sa konala v stredu, chýbali hereckí kolegovia ako Jana Šulcová, Zdena Studenková, Pavel Nový aj režisérka Marie Poledňáková.
Pohreb hereckej legendy Postraneckého
Zdroj: Profimedia


Galéria

Pohreb Václava Postráneckého Legendárny Václav Postránecký, ktorý Na poslednej rozlúčke, ktorá Známy herec Václav Postránecký Václav Postránecký stvárnil v Václav Postránecký navždy odišiel

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Profimedia, Ústřední půjčovna filmů, Twitter, Falcon

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články