Pohreb hviezdy (†75) S tebou mě baví svět: Slová z ktorých mrazí... Svoju smrť predpovedal už pred rokom! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Pohreb hviezdy (†75) S tebou mě baví svět: Slová z ktorých mrazí... Svoju smrť predpovedal už pred rokom!

Známy herec Václav Postránecký (†75) podľahol ťažkej chorobe
Známy herec Václav Postránecký (†75) podľahol ťažkej chorobe
Zdroj: Profimedia
16.05.2019 10:50

PRAHA - V stredu 15. mája dal svet posledné zbohom legendárnemu českému hercovi Václavovi Postráneckému, a to hneď dvakrát - verejnou rozlúčkou v Národnom Divadle a neskôr súkromnou v pražskom krematóriu v Strašniciach. Sám herec sa pritom nenápadne rozlúčil s ľuďmi aj divadlom už minulý rok.


Václac Postránecký už nejaký čas bojoval s rakovinou pažeráku. Nanešťastie, tento boj 7. mája prehral. S hviezdou ikonického filmu S tebou mně baví svět sa prišla rozlúčiť rodina, verejnosť, ale aj množstvo hereckých kolegov.

V Národnom divadle si naňho zaspomínali aj herci. „Pomáha mi predstava, že tu niekde si a potmehúdsky sa usmievaš, ako sa s tým popasujem. Mal si zvláštny dar humoru, pre ktorý ťa diváci milovali a kolegovia sa na teba tešili. Bol si skvelý rozprávač a spoločník. Bol si skrátka živel okúzlený umením a životom. Spriadal si pozoruhodné teórie o divadle a podstate ľudského bytia. Bol si neprehliadnuteľný," povedala na adresu kolegu herečka Taťjana Medvecká (65).

Pohreb hviezdy (†75) S
Zdroj: Profimedia

Na programe bolo aj premietanie úryvkov najznámejších filmov, v ktorých si Postránecký zahral. Úctu mu vzdal aj Ondřej Gregor Brzobohatý (36), ktorý zahral pieseň z jedného z obľúbených Postráneckého filmov Tootsie. V ňom herec prepožičal svoj hlas známemu Dustinovi Hoffmanovi (81). Po verejnej rozlúčke sa rodina a blízki priatelia presunuli na druhý, súkromnejší obrad do krematória.

Pohreb hviezdy (†75) S
Zdroj: Ústřední půjčovna filmů

Postráneckého život predčasne ukončila zákerná rakovina. Mrazivé však je, že herec svoj koniec vycítil už oveľa skôr. Stalo sa tak minulý rok v máji na derniére inscenácie Tri sestry, kde si zahral úlohu Čebutykina. Už v tom čase ho trápila rakovina a herec pravdepodobne cítil, že v divadle hrá naposledy. „A potom spravil niečo neobvyklé - v nenápadnom geste položil tvár na divadelné dosky a pobozkal ich. Nie každý si to všimol," povedal vo svojej smútočnej reči režisér hry Tri sestry Daniel Špinar (39). Následne zacitoval Postráneckého slová: Možno sa nám iba zdá, že existujeme, a vlastne ani nie sme...

Napriek svojmu odchodu zostane Václav Postránecký nesmrteľný vďaka obrovskému množstvu filmov a inscenácií, v ktorých si za uplynulých 40 rokov zahral.

Máte radi filmy s Václavom Postráneckým?

0 % nie
áno 0 %

Hlasovalo: 0Galéria

Známy herec Václav Postránecký Posledná rozlúčka s hercom Herca preslávil hlavne ikonický Václav Postránecký (†75) má Herec v posledných rokoch Václav Postránecký Václav Postránecký herectvo miloval.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/beeÚstřední pújčovna filmu, CinemArt, Profimedia, archív Topky.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články