Zabudnuté slovenské hviezdy po rokoch: Kedysi žiarili na obrazovkách a dnes... | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Zabudnuté slovenské hviezdy po rokoch: Kedysi žiarili na obrazovkách a dnes...

Týmto ľuďom kedysi patrili televízne obrazovky. Čomu sa venujú po rokoch?
Týmto ľuďom kedysi patrili televízne obrazovky. Čomu sa venujú po rokoch?
04.08.2014 06:00

BRATISLAVA - Pamätáte si ich ešte?! V uplynulých dňoch sa po rokoch na Slovensku opäť objavila Barbara Haščáková (34) a dokonca aj vystupovala na jednom z letných festivalov. V súvislosti so speváčkou z dua Mc Erik a Barbara sme si zaspomínali aj na ďalšie takmer zabudnuté tváre. Mnohí moderátori či hudobníci sa kedysi tešili veľkej popularite, no dnes už ich tváre tak často nevidieť a niektorí svoje profesie dokonca úplne opustili.


MC Erik a Barbara: V deväťdesiatych rokoch si mnohí tínedžeri pospevovali s touto dvojicou, ktorá spolu začala vystupovať po odchode zo skupiny Maduar. Barbara Haščáková dnes žije v USA, kde skúšala rozbehnúť spevácku aj modelingovú kariéru. Erik Aresta našiel svoje uplatnenie v Prahe.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Jožo Pročko: Zabávač začínal vo VTV, potom pôsobil v STV. Časy najväčšej slávy zažil v Markíze, kde mal napríklad nachytávkovú reláciu Je to možné?! či podobnú zábavnú šou Jožo Pročko pokúša. Na Jojke účinkoval v Nikdy nehovor nikdy. Aktuálne vedie kultúrno-spoločenské zariadenie v Haliči a riadi neziskovú organizáciu Jožo Pročko deťom.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Andrea Vadkerti: Moderátorka bola úplne prvou ženou, ktorá sa divákom prihovárala z Televíznych novín Markízy. Niet teda divu, že sa razom stala populárnou. Po pár rokoch však zo Záhorskej Bystrice odišla a pôsobila v STV či TA3. Nejakú dobu o nej nebolo takmer počuť, no dnes opäť externe spolupracuje so žlto-modrou televíziou.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Marika Gombitová: Speváčka mala výborne rozbehnutú kariéru, keď sa v roku 1980 stala účastníčkou nehody a ochrnula. Vystupovala aj po tejto nešťastnej udalosti, no pred dvanástimi rokmi sa z verejnosti stiahla. V roku 2005 nahrala duet Tajnosľubná s Mirom Žbirkom, na pódiá sa ale nevrátila. Nedávno však zavítala aspoň na oslavu svojho dlhoročného kamaráta a vyzerala skvelo.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Lobo: Jordánsky spevák Lobo Ismail si v prvých rokoch tohto storočia podmanil mnohých Slovákov hitmi ako Ty si moja láska, Suzanna či Meniny. Potom sa z očí verejnosti akosi vytratil. Po viac ako sedemročnej prestávke však ohlásil návrat. Nahral novú skladbu a klip k nej natočil priamo vo vile Borisa Kollára na Miami.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Ibrahim Maiga: Na Slovensko prišiel z Mali v druhej polovici 80-tych rokov. Po nejakej dobe sa mu podarilo získať úlohu v pokračovaní Fontány pre Zuzanu, vďaka čomu odohral aj sériu koncertov s Teamom Paľa Haberu. Neskôr vydal aj 2 vlastné CD a hral v muzikáloch. Pre pár rokmi sa vrátil do Afriky, kde sa oženil a pred rokom sa stal otcom dcéry Fatim.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Ľubomír Karásek: Moderátor patril k tváram Televíznych novín Markízy. Slovákom sa prihováral až do roku 2005, kedy mal vážnu nehodu. Po nej sa musel znovu učiť rozprávať, čítať a písať. Je teda logické, že z obrazoviek sa vytratil. Po rokoch dostal šancu v novovzniknutej televízii Z. Okrem moderovania riadi aj spravodajskú redakciu.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Rasťo Žitný: Moderátor športových správ dostal väčší priestor na obraze po nešťastnej nehode kolegu Karáska. V roku 2005 obsadil kreslo v hlavných správach po boku Marianny Ďurianovej. V polovici roka 2008 však havaroval aj on, pričom smrteľne zranil päťročného chlapca. Po pobyte vo väzení sa už do žiadnej z celoštátnych televízií nevrátil. Aktuálne nie je známe, čomu sa venuje.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Vladimír Repčík: Mladší brat hlásateľky Aleny Heribanovej patril k prvým moderátorom Televíznych novín Markízy, neskôr televíziu šesť rokov riadil. Po odchode už nebol príliš na očiach verejnosti,ale zostal v mediálnej brandži. Pôsobil v Slovenskom rozhlase a nedávno sa zviditeľnil ako riaditeľ Slovenského ochranného zväzu autorov (SOZA). Po negatívnej medializácii odstúpil.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Petra Jurinová: Detská hviezda má na konte hity ako Kocúr Jonatán, Po poltóne či Amerika. Dokonca vo verejnoprávnej televízii moderovala niekoľko relácií. Ešte v čase prvej SuperStar dostala priestor so svojimi reportážami v programe Extra. Potom sa z obrazoviek úplne vytratila. Vyštudovala právo.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Michaela Paštéková: Ako desaťročná sa preslávila hitom Mandarínka Darinka a patrila do skupiny detí, ktoré spolupracovali s Petrom Nagyom. Popularitu si však neužívala a posledný album nahrala ako 16-ročná. Potom vody šoubiznisu opustila. Vyštudovala estetiku a pár rokov pracovala ako novinárka. Po ďalšom štúdiu začala prednášať teóriu fotografie.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Patrícia Jarjabková: Hoci vyštudovala predškolskú pedagogiku, už začiatkom osemdesiatych rokov začala pracovať v televízii. Najprv ako moderátorka relácie Poďte s nami, neskôr uvádzala Televízny klub mladých, no do povedomia divákov sa zrejme najviac zapísala po boku handrovej bábiky v programe Od Kuka do Kuka. Dnes známa blondínka pracuje ako realitná maklérka.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Majster N: Jozef Nodžák bol kedysi ikonou detských programov. Svojským prístupom si získal srdcia mnohých malých fanúšikov. Už je to ale takmer 10 rokov, čo odišiel z verejnoprávnej televízie. Dnes sporadicky vstupuje na rôznych podujatiach, kde v typickej parochni obveseľuje aj aktuálnu generáciu.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Andy Timková: Patrila k prvým moderátorom markizáckeho Telerána, kde tvorila dvojicu so Štefanom Dvorským. Po desiatich rokoch rannú reláciu opustila a zostala len v popoludňajšom Doma s Markízou. Moderovala aj Pevnosť Boyard či zábavnú šou Hodina pravdy. Po odchode z televízie si založila realitnú kanceláriu. Venuje sa aj zdravej výžive a spolu s misskou Miroslavou Luberdovou vydala knihu na túto tému.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Petra Bernasovská: Moderátorka, známa aj pod prezývkou Dalila, bola jednou z prvých tvárí televízie Markíza. Tam spomedzi svojich kolegov moderovala najviac relácií. Začínala v talkšou Vitajte doma či Muchoviny, no mnohí si ju môžu pamätať aj zo zoznamovacej šou BZZZ. Odvtedy brunetka porodila dcérky Johanku a Elišku a zakotvila v rozhlase. Od začiatku roka ju možno počuť z Rádia Slovensko.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Rasťo Piško: Humorista sa preslávil hlavne ako imitátor a mnohým sa spája s reláciami Apropo TV či Telecvoking , kde účinkoval v partii okolo Mira Nogu a Štefana Skrúcaného. Keď však popularita politickej satiry skončila, Piško sa z obrazoviek vytratil. Kritike spoločnosti a vlády sa však venuje v rôznych scenároch, knihách a na internete dodnes.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Miro Noga: Zabávač na seba upozornil začiatkom 90. rokov. Vtedy tvoril dvojicu s hercom Štefanom Skrúcaným a spoločne hviezdili v politicko-satirickým programoch, ako napríklad Apropo TV a Telecvoking. Okrem toho humoristi naspievali aj 4 hudobné albumy. Keď sa však popularita tohto tipu humoru skončila, z televíznych obrazoviek sa vytratil aj Noga. Ten sa v súčasnosti teší z tretieho potomka, ktorého mu porodila dlhoročná priateľka Janka.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Ander z Košíc: Ľudový rozprávač bol známy na celom Slovensku. Po tom, čo mali úspech jeho nahrávky, mu totiž koncom 90-tych rokov dala priestor aj Markíza v relácii Anderov rebrinák. Celoštátnu popularitu si mohol pripomenúť po vzniku stanice Foor, ktorá odvysielala reprízy. Ján Pisančin však stále vystupuje a zabáva ľudí svojimi vtipmi. Dokonca má aj fanúšikovskú stránku na Facebooku.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Miloš Bubán: Kto si pamätá éru hlásateľov v STV, určite si spomína aj na idol našich starých mám. Miloš Bubán bol pritom vyštudovaný doktor. Zdravotníckym témam sa neskôr venoval aj v rôznych markizáckych reláciách ako Teleráno či Doma s Markízou. Moderoval aj program Zdravie na TA3. Dnes sa venuje hlavne svojej lekárskej profesii.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Jopo: Veľkú popularitu si Jozef Poláček získal moderovaním markizáckej hudobnej relácie Deka. Pod drobnohľadom verejnosti bol aj vďaka vzťahu s kolegyňou Slávkou Halčákovou. Neskôr sa však začal venovať práci v zákulisí a dnes sa živí hlavne ako producent. Je ženatý s Kubánkou Glendou a majú syna Joshuu.
Zabudnuté slovenské hviezdy po

Jadranka Handlovská: Patrila k prvým rosničkám na televíznych obrazovkách. Bola taká výrazná, že sa dočkala aj parodického stvárnenia ako Ňadranka. Aj počas televíznej kariéry sa snažila etablovať ako speváčka. Získala dokonca niekoľkých bronzových Slávikov. Dnes ju môžete vidieť v klipoch na Senzi TV.
Zabudnuté slovenské hviezdy po


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: archív topky.sk, Facebook, expres.sk, lekari.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články