Sudkyni Haitovej vrátili telefón, ktorý jej vzala NAKA: Predvolala si ju Súdna rada SR | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Sudkyni Haitovej vrátili telefón, ktorý jej vzala NAKA: Predvolala si ju Súdna rada SR

Súdna rada SR
Súdna rada SR
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
16.12.2019 11:00

BRATISLAVA - Sudkyni Krajského súdu (KS) Bratislava Andrei Haitovej už polícia vrátila telefón, ktorý jej vzala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v auguste tohto roka. Povedala to v pondelok novinárom po tom, ako vypovedala pred osobitnou komisiou Súdnej rady SR.


Haitovú si komisia opätovne predvolala, pretože bola zastupujúcou členkou senátu, ktorý rozhodol o odvolaní v jednej z tzv. zmeniek Mariana Kočnera. Okrem Haitovej si komisia predvolala aj sudcu Davida Lindtnera. Ten má vysvetľovať svoju komunikáciu s Marianom Kočnerom. Lindtner má v súčasnosti prerušený výkon funkcie sudcu a tiež sa vzdal funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III.

"Bola som náhradníčka oslovená predsedníčkou senátu podľa rozvrhu práce. Tak, ako sa vždy robí toto zastupovanie. Sme zákonní zástupcovia, bola som v práci, nemala som dovolenku," uviedla Haitová na otázky novinárov, prečo práve ona zastupovala člena senátu. "Kládli mi otázky len ohľadne zastupovania v senáte, čo sa týka zmeniek Mariana K. Iné zmenky som nerozhodla," dodala sudkyňa.

Haitová tiež novinárom povedala, že je v minimálnom kontakte so svojou sestrou sudkyňou Monikou Jankovskou. "Nie, nepoznám toho človeka," odpovedala na otázku, či komunikovala s Marianom Kočnerom. Výsledky zasadnutia komisie by mala prerokovať aj Súdna rada na svojom pondelkovom zasadnutí.

Marian Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Z údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, ktorú opísal Denník N, vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom. Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Marian Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články