°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Raši obhajuje svojho straníckeho šéfa: Dohoda medzi Kočnerom a Ficom nebola, tvrdí podpredseda Smeru

Zdroj: Topky/Maarty
24.11.2019 13:00

BRATISLAVA – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a podpredseda Smeru-SD Richard Raši je presvedčený, že žiadna komunikácia a dohoda medzi obvineným Marianom Kočnerom a expremiérom Robertom Ficom, ktorú naznačuje nahrávka Mariana Kočnera s podnikateľom Michalom Suchobom, neexistuje. Povedal to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.


Vicepremiér opätovne vyzval k zverejneniu celej údajnej komunikácie obvineného Mariana K. a prevereniu jej autenticity. „Žiadny na to určený orgán nepotvrdil hodnovernosť a nevieme ani to, či tieto údajné nahrávky nie sú zverejňované účelovo selektívne po častiach,“ upozornil.

Richard Raši
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Priznal, že ho „vyrušuje“ všetko, čo sa v údajných komunikáciách Mariana Kočnera zverejnilo a verí tomu, že sa ešte objavovať bude. "Myslím si, že v telefóne Mariana Kočnera je množstvo rozhovorov, s množstvom politikov, aj tých, ktorí sú v radoch opozície,“ zdôraznil.

Líder Progresívneho Slovenska Michal Truban v súvislosti so zverejnenou nahrávkou medzi Kočnerom a Suchobom upozornil, že je dôvod zvolávať Bezpečnostnú radu štátu. Zdôvodnil to tým, že Suchoba a jeho firma dodávala informačné systémy finančnej správe. „Je tu podozrenie, že môže disponovať dôvernými informáciami, týkajúcimi sa daňových priznaní či ďalších interných správ,“ naznačil.


Galéria

Richard Raši

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články