Raši o komunikácii z THREEMY: Kočner je nedôveryhodný, treba počkať na vyšetrenie | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Raši o komunikácii z THREEMY: Kočner je nedôveryhodný, treba počkať na vyšetrenie

Richard Raši
Richard Raši
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
19.08.2019 13:25

BRATISLAVA - Pre podpredsedu vlády Richarda Rašiho je celá osoba Mariana Kočnera nedôveryhodná. Povedal to dnes novinárom s tým, že netuší, čo v zverejnených komunikáciách Kočnera s Alenou Zuzsovou si vymýšľal a čo sa skutočne udialo.


Podotkol, že treba nechať orgány činné v trestnom konaní, aby celú vec objasnili. „Mnohokrát z tej komunikácie, ktorá uniká, vyzerá, že sú to veci nepodložené a vymyslené, lebo si robil nejaké svoje PR. Takže pre mňa je to nedôveryhodný človek a počkajme si, čo z toho, čo povedal, bola pravda," povedal Raši.


Čítajte aj: Kočnerova THREEMA pokračuje: Kotleba mal zachraňovať vládu, Andrej je KO**T


V súvislosti s tým, že v komunikácii sa spája strana Smer-SD s ĽSNS povedal, že spájanie Smeru s ĽSNS ho znepokojuje. „Pre mňa je táto strana pre budúcnosť absolútne neakceptovateľná," uviedol. Zároveň Raši povedal, že nevie, či Kočnera v minulosti vôbec niekedy videl inak ako v televízii.

ĽSNS ako záruka

Ľudová strana Naše Slovensko mala byť zárukou pre záchranu Ficovej vlády. Marian Kočner im mal vybaviť, že ich Najvyšší súd SR neoznačí za fašistickú stranu. V senáte, ktorý o tom rozhodoval, bola aj sudkyňa Nora Halmová. Informuje o tom portál aktuality.sk. Threema odkrýva, že Robert Fico a jeho vláda mohli po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej – teda v čase masových protestov – počítať s podporu Kotlebovej ĽS NS.

Marian Kočner a Marian
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič, Topky/Ján Zemiar

Kočner v komunikácii so Zsuzsovou spomína aj to, kto má vplyv v ĽSNS. Desiateho marca 2018 píše Kočner Zsuzsovej správu, v ktorej tvrdí, že Kotleba podrží Ficovu vládu. A dodáva: „Som vybavil, že NS SR pošle do p..e Čižnárovo podanie na zrušenie ich strany. Súd povie, že nie sú fašisti. Tak sú mi niečo dlžní. Vidím dopredu pár krokov,“ tvrdí Kočner.


Galéria

Richard Raši Marian Kočner a Marian

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články