Mečiar definitívne končí: Hádka krátko pred vypršaním lehoty, strana sa rozpadla | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Mečiar definitívne končí: Hádka krátko pred vypršaním lehoty, strana sa rozpadla

Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
Zdroj: Jan Zemiar
29.11.2019 13:00

BRATISLAVA - Bývalý viacnásobný premiér a predseda Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimír Mečiar v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidovať nebude. Informoval o tom spravodajský portál webnoviny.sk. Jeho návrat do politiky bol ohlásený koncom októbra a do volieb mal ísť na kandidátke Slovenskej ligy. Za ňou stojí aj jeho bývalý dlhoročný spolupracovník a predseda poslaneckého klubu HZDS Tibor Cabaj.


Zdroj oboznámený so situáciou webnoviny.sk informoval, že kandidátku mala strana podávať dnes popoludní. V poslednej chvíli ale údajne Mečiar oznámil, že kandidovať nebude. Malo sa tak stať pre nezhody v samotnej strane o spôsobe kandidatúry vo voľbách. „Rozhodnutie padlo dnes doobeda. Definitívne sa rozhodol, že nebude kandidovať,“ povedal Cabaj. Jeho rozhodnutie bude mať pravdepodobne za následok, že Slovenská liga sa prakticky rozpadne. Viacerí jej členovia z celého Slovenska sa po takomto vývoji udalostí rozhodli Ligu opustiť.

Vladimír Mečiar bol v 90. rokoch trikrát predsedom vlády SR. Stál pri vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. Svojou politikou však spôsobil problémy pri európskej integrácii Slovenska, za čo si vyslúžil niekoľko demaršov medzinárodného spoločenstva. Poslednýkrát bol ako predseda HZDS koaličným partnerom Ficovej vlády v rokoch 2006-2010. Predsedom HZDS bol od jeho založenia v roku 1991 až do roku 2013. Dvakrát neúspešne kandidoval na funkciu prezidenta SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články