°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Druckerov tím sa rozrastá: Fedor chce presadzovať vecnú a programovú politiku

Martin Fedor
Martin Fedor
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
19.09.2019 08:30

BRATISLAVA - Poslanec NR SR Martin Fedor sa pridáva do vznikajúcej strany exministra zdravotníctva Tomáša Druckera Dobrá voľba. Ako uviedol, chce presadzovať vecnú a programovú politiku.


„Viac ako inokedy ľudia očakávajú, že v politike musí prevládnuť odbornosť a pokoj, nie neustále hľadanie konfliktov s cieľom šokovať za každú cenu. Potrebujeme fungujúci štát a dobré služby pre občanov. Bezpečnosť občanov a obrana vlasti a jej záujmov patria medzi základné úlohy štátu. To bude aj moja agenda v strane Tomáša Druckera," povedal Fedor, ktorý minulý týždeň oznámil, že odchádza z poslaneckého klubu Mosta-Híd. Dôvodom odchodu sú podľa neho rozdielne názory so stranou Most-Híd.

Tomáš Drucker
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Drucker dnes predstaví aj ďalšie tváre svojej vznikajúcej strany i programové priority. O tom, že bývalý minister zdravotníctva a vnútra za Smer-SD založí vlastnú stranu, sa špekulovalo dlhšie. Drucker zámer založiť stranu potvrdil v polovici augusta. Minulý týždeň vo štvrtok na ministerstve vnútra odovzdal takmer 30-tisíc podpisov na registráciu jeho novej strany Dobrá voľba. Podľa svojich predchádzajúcich vyjadrení sa jeho strana chce prioritne zamerať na seniorov, rodiny a zdravotníctvo.


Galéria

Martin Fedor
Tomáš Drucker

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články