Na palube havarovaného lietadla boli aj delegáti konferencie OSN v Nairobi | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Na palube havarovaného lietadla boli aj delegáti konferencie OSN v Nairobi

Tragické nešťastie v Afrike
Tragické nešťastie v Afrike
Zdroj: SITA/AP Photo/Mulugeta Ayene
10.03.2019 16:10

ADDIS ABEBA - Medzi cestujúcimi lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines, ktoré havarovalo v nedeľu ráno krátko po štarte z Addis Abeby, boli aj delegáti veľkej environmentálnej konferencie OSN zvolanej do Nairobi v Keni.


Informovala o tom v nedeľu agentúra AP, ktorá pripomenula, že medzi obeťami leteckého nešťastia sú občania viac ako 30 štátov vrátane SR.  Príčina havárie lietadla stále nie je známa. Stroj na linke do Nairobi v Keni vzlietol z Addis Abeby v nedeľu o 06.38 h SEČ a havaroval šesť minút po štarte. Zahynulo pritom všetkých 149 cestujúcich a osem členov posádky.

Záchranári prehľadávajú trosky lietadla
Zdroj: TASR/AP Photo/Yidnek Kirubel

Agentúra AP s odvolaním sa na tlačovú konferenciu predstaviteľov leteckej spoločnosti uviedla, že pilot vyslal núdzový signál a od letového dispečera dostal povolenie na návrat na letisko. Tlačové agentúry už predtým informovali, že lietadlo Boeing 737-8 MAX bolo nové a leteckej spoločnosti ho výrobca dodal v polovici novembra minulého roku. 

Naposledy toto lietadlo prešlo technickou kontrolou 4. februára. Nalietaných malo len 1200 hodín. Pilot bol skúsený, v leteckej spoločnosti pracoval od roku 2010, uviedol generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Tewolde Gebremariam.

Obrovské nešťastie v Afrike
Zdroj: SITA/Facebook via AP

Etiópsky premiér Abiy Ahmed nariadil dôkladné vyšetrenie nešťastia a prisľúbil pomoc rodinám obetí.  Spomínané podujatie - Environmentálne zhromaždenie OSN - sa začne v pondelok v Nairobi za účasti viac ako 4700 delegátov. prítomní budú aj viacerí prezidenti, premiéri, podnikatelia či diplomati, aktivisti a novinári. Konferencia potrvá do 15. marca.


Galéria

Tragické nešťastie v Afrike Záchranári prehľadávajú trosky lietadla Obrovské nešťastie v Afrike

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články