Trumpov vyzývateľ nečakane kapituloval, reakcia amerického šéfa na seba nenechala dlho čakať | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Trumpov vyzývateľ nečakane kapituloval, reakcia amerického šéfa na seba nenechala dlho čakať

Bill de Blasio
Bill de Blasio
Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty
20.09.2019 15:10

NEW YORK - Starosta New Yorku Bill de Blasio odstúpil v piatok zo súboja o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany pre voľby v roku 2020 a ukončil svoju predvolebnú kampaň. Informovala o tom agentúra AP.


Bill de Blasio je starostom New Yorku od januára 2014, predtým pôsobil ako tamojší mestský ombudsman. Magistrát najväčšieho mesta USA prevzal po dvoch desaťročiach vlády republikánskych starostov Rudyho Giulianiho a Michaela Bloomberga a pred dvoma rokmi svoj post obhájil vo voľbách. Liberálne orientovaný De Blasio svoju kandidatúru ohlásil v polovici mája.


Príďte na diskusný večer s Kristínou Kövešovou.


New York je zúfalý

Americký prezident Donald Trump ironicky reagoval na rozhodnutie starostu New Yorku Billa de Blasia odstúpiť zo súboja o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany pre voľby v roku 2020.

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP/Evan Vucci

"Ach, nie, naozaj veľká politická správa, asi najväčšia za celé roky! Starosta mesta New York na polovičný úväzok, ktorého podpora je čistá NULA, ale mal obrovský rastový potenciál, šokujúco vypadol z prezidentského súboja. New York je zúfalý, starosta sa vracia domov," napísal po de Blasiovom odstúpení na Twitteri americký prezident.


Galéria

Bill de Blasio Donald Trump

Nástroje k článkuZDROJ: TASRTwitter/Donald J. Trump

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články