Tretí mŕtvy človek po útoku v Štrasburgu: Dnes zahynul v nemocnici jeden zo zranených | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Tretí mŕtvy človek po útoku v Štrasburgu: Dnes zahynul v nemocnici jeden zo zranených

Dnes zomrela ďalšia obeť útoku v Štrasburgu.
Dnes zomrela ďalšia obeť útoku v Štrasburgu.
Zdroj: TASR/AP Photo/Christophe Ena
13.12.2018 13:15

ŠTRASBURG - Francúzske úrady vo štvrtok informovali o úmrtí jedného zo zranených pri utorkovom útoku v Štrasburgu. S odvolaním sa na miestnu prokuratúru a policajnú prefektúru to uviedol spravodajský portál France Info.


Výsledkom streľby v centre Štrasburgu sú tak traja mŕtvi, jedna osoba v stave mozgovej smrti a 12 zranených, ktorí sú hospitalizovaní v rôznych mestských nemocniciach. Zo spáchania útoku v Štrasburgu je podozrivý 29-ročný 27-krát odsúdený Chérif Chekatt, ktorý je stále na úteku. Polícia bezprostredne po útoku zadržala štyri osoby z najbližšieho okolia predpokladaného páchateľa. Mali by byť medzi nimi aj jeho dvaja bratia, pričom jedného z nich sledovali agenti spravodajskej služby SRRT. 

Podľa vyjadrenia nemenovaného zdroja z prostredia polície sa jeden z bratov podozrivého ešte v utorok večer sám prihlásil na polícii. Francúzsky premiér Édouard Philippe v stredu večer v súvislosti s udalosťami v Štrasburgu avizoval zvýšenie počtu vojakov zapojených do operácie Sentinelle. Okamžite sa k nim pridá 500 vojakov a ďalších 1300 bude nasledovať v krátkom čase. Premiér uviedol, že cieľom tohto opatrenia je zaistiť bezpečnosť na miestach, kde sa zhromažďujú ľudia, najmä na vianočných trhoch, a to po celom Francúzsku. Operácia Sentinelle je protiteroristická misia francúzskej armády, ktorá bola spustená po útokoch na redakciu satirického magazínu Charlie Hebdo v januári 2015.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články